Amazon Music HD Platformu, Gerçekten Kaliteli Sese Sahip

Yazar: Kağan Arcael
Amazon Music HD Ses Kalitesi

Aylık 12,99 dolardan başlayan fiyatlarla Amazon Music HD ismindeki yeni ses akışı hizmetiyle Tidal’ı geçmeyi hedefliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji ve perakende satış şirketlerinden biri olan Amazon’un Music Unlimited ismindeki hizmetine dahil bir parça olan yeni HD ses akışı hizmeti, Tidal’ın MQA formatından farklı olarak, yüksek sesle dinlemek için özel bir kod çözücüye gerek duymayan, CD veya 24 bit kalitesinde 50 milyondan fazla parça sunuyor.

Yıllardan beri hayatımızda olan ve rekor kullanıcı sayılarına ulaşan Spotify, Apple Music ve Google Play Music gibi akış servisleri, biz kullanıcılara sadece sıkıştırılmış dosyalar sunuyor. Fakat yenilikçi bir bakış açısına sahip olan Amazon, yüksek kaliteli FLAC akışları sunan yeni bir müzik platformu kuruyor ve bu konuda bir elin parmağını geçmeyecek sayıda hizmetten biri olmayı hedefliyor. Masaüstü kullanıcılarının HD dinlemek için Amazon’un yazılımını indirmeleri gerekir.

Amazon Music HD ile Gerçekten Kaliteli Ses

Kanadalı söz yazarı, bestekar ve müzisyen Neil Young, birkaç yıl önce kötü niyetli Hi-Res Pono sistemini piyasaya sürmüştü fakat yine de Amazon’un kayıpsız ses sistemine sahip olduğu için oldukça heyecanlı olduğunu belirtiyor.

Dünyanın en büyük teknoloji ve perakende satış şirketlerinden biri olan Amazon’un geniş kitlelere yüksek kalitede yayın sağlamayı başardığı zaman dünyanın sonsuza kadar değişeceğini ön gören 73 yaşındaki Kanadalı sanatçı Neil Young, bu konuda oldukça heyecanlı.

Söz konusu Spotify, YouTube Music ve Apple Music’ten çok daha kaliteli ses sistemine sahip Amazon Music HD hizmeti, Prime ismi verilen ücretli kullanıcılar için aylık 12.99 $ olarak fiyatlandırılmış. Henüz Türkiye’de bulunmayan ve geleceği kesin olmayan söz konusu hizmetin şahsen Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Çünkü Amazon, halihazırda Türkiye ofisini bile resmi olarak yeni kurmuşken ve faaliyetlerine tam gaz devam ederken, bu gibi bir gelir kapısını, Türkiye gibi büyük bir müşteri potansiyeli alanından geri tutmak istemeyecektir.

Ünlü Müzik Servislerinin Fiyat Karşılaştırmaları (Dolar)

PlatformFiyat
Spotify9,99 Dolar
Apple Music9,99 Dolar
YouTube Music11,99 Dolar
Amazon Music HD12,99 Dolar
Tidal19,99 Dolar

Neden Dolar kurundan inceliyoruz diye soracak olabilirsiniz. Hemen cevaplayayım; Örneğin Apple gibi bazı müzik servisleri, dolar kurunu direkt olarak çevirmek yerine, ülkeye göre fiyat koyabiliyor. Bu yüzden direkt standart Amerikan Doları cinsi üzerinden karşılaştırmanın daha doğru olacağını düşündüm.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

20 − 3 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi