Apex Legends 3. Sezon Fragmanı, Yeni Haritayı Gösteriyor

Yazar: Kağan Arcael
Apex Legends Görseli

Apex Legends 3. sezonu için bomba gibi bir fragman ile duyuru gerçekleştirdi. Bu yeni fragman, oyuna yeni bir harita ekleneceğini gösteriyor.

Harita için hazırlanan fragmanda buzlu ve lav dolu savaş alanlarını gayet net bir şekilde görebiliyoruz. Söz konusu yeni haritanın kenarlarında çok ilginç bir mobil eşya eklemesi olarak görünen hareketli bir tren de var.

Ünlü hayatta kalma oyununun geliştiricisi Respawn, yeni efsane Crypto ile birlikte, yeni haritanın 1 Ekim 2019 tarihinde bütün kullanıcılara aynı anda yayınlanacağını duyurdu. Rekabeti oldukça arttıracak yeni bir harita haberinin ötesinde ikincil bir Apex Legends haritasının ortaya çıkması, Respawn için bir strateji değişikliği yaptığının üzerine de dikkat çekiyor.

Ünlü oyunun geliştirici stüdyosu, bariz bir şekilde stratejisini değiştiriyor. Ünlü stüdyo uzun bir süredir ikinci haritayı planlıyor olsa da Apex Legends’ın sürekli değişen bir forma kavuşabileceğini henüz ön göremiyoruz. Farklı birçok harita içeren Playerunknown’s Battlegrounds’ı (PUBG) veya ikide bir değişen fakat şahsen sevdiğim Fortnite gibi oyunların tarzına dönüp dönmeyeceği konusunda henüz bir fikre sahip değiliz.

Apex Legends Eski Tarza Uygun İlerliyor

Dünya’nın kenar ve köşelerindeki hareketli tren sistemi ile birlikte, Respawn’ın en azından şimdilik eski yaklaşımı benimsemiş olduğu çok açık. Bu durum, muhtemelen iyi bir şey olarak yorumlanabilir.

Apex Legends, özünde rekabetçi bir birinci şahıs görüntüye sahip oyundur ve Fortnite’ı hem ciddi ve profesyonel, hem de sıradan oyuncular için çekici kılan çevresel hikaye anlatıcılığına daha az güvenir. Dolayısıyla Respawn’ın sürekli değişen tek bir yer inşa etmesi, ünlü oyunun geliştiricisi stüdyonun işlerini oldukça zorlaştıracaktır.

Sonuç olarak oyun hakkında umut veren ve oyunu tam gaz geliştirme konusunda elini korkak alıştırmayan oyun stüdyosu Respawn, biz oyun sever büyük bir kitleyi bu sezon da oldukça heyecanlandıran ve mutlu eden bir Apex Legends ile karşılayacak gibi görünüyor. Ayrıca Respawn, eski ve efsanevi oyunları geliştiren iki kurucusu sayesinde oyuncuları kendisinde tutmanın akıllıca yollarını en iyi şekilde bulmayı yine başarıyor.

Peki siz Apex Legends hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunu seviyor ve oynuyor musunuz yoksa PUBG gibi daha gerçekçi ve günümüz teknolojilerine uygun tarzdaki oyunları mı daha çok seviyorsunuz? Cevabınızı, aşağıda bulunan “Yorum” kısmından ve sosyal medya hesaplarımızdan, bize iletebilirsiniz.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

5 × 1 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi