Apple Lansmanı İlk Kez YouTube Üzerinden Yayınlanacak

Yazar: Kağan Arcael
Apple Lansman Görseli

Apple, her sene gerçekleştirdiği ve yeni iPhone cihazlarını tanıttığı lansman etkinliğini ilk kez YouTube üzerinden de yayınlayacak.

Apple’ın muhtemelen bütün teknoloji severler tarafından oldukça çok beklenen iPhone 11 ürününü tanıtacağı etkinliğini normalde şimdiye kadar sadece kendi resmi internet sitesi üzerinden canlı yayın ile paylaştı fakat durum bu sefer çok farklı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında bulunan dev şirket Apple, bu hafta düzenleyeceği etkinliği, canlı yayın olarak kendi resmi internet sitesinde yayınlamanın yanında, ilk kez YouTube canlı yayını olarak da yayınlayacak.

Apple, YouTube üzerinde kanalına abone olan kullanıcıları, kanalındaki etkinliğe katılmaya ve canlı yayını YouTube üzerinden izlemeye davet etti. Söz konusu dev akıllı telefon üreticisi şirketin bu sene 10 Eylül 2019‘da gerçekleşecek büyük lansmanında 3 adet yeni iPhone modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modeller ise sırası ile iPhone 11, iPhone 11 Max veya iPhone 11 Pro (Büyük ekranlı modelin isminden emin değiliz.) ve iPhone 11R.

Teknoloji devi şirket, yayın sistemini yavaş yavaş genişletiyor ve kalitesini ortaya koyuyor. Keynote sunumları uzun zamandır Apple resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı ve geçen yıl şirket, sonbaharda başka bir etkinliğini Twitter üzerinden canlı yayınladı. Ancak söz konusu şirketin yaptığı YouTube canlı yayını, Apple için bir ilk.

Apple geçen hafta dünya çapında birçok basın üyesine Apple logosunu gösteren bir davetiye gönderdi fakat basın üyeleri ve özellikle analistler, Apple lansmanı hakkında hiç heyecanlı değil.

Dünya genelinde bağımsız araştırma yürüten kişi ve kurumlar, Apple’ın bu sene 10 Eylül 2019’da gerçekleştireceği lansman etkinliği içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 11 serisi hakkında hiç umutlu değil. Araştırmacılar, söz konusu yeni serinin, Apple’a umduğu gibi bir fayda sağlamayacağını ve hatta belki de dünya devi şirketi hem maddi açıdan, hem de marka değeri açısından zarara uğratacağını düşünüyor.

Apple Lansmanına YouTube Üzerinden Katılın

Dünya devi şirketin lansman etkinliğini canlı olarak izlemek için yapmanız gereken şey aslında çok basit fakat bunun için öncelikle mobil veya masaüstü cihazınızdan YouTube hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Eğer hesabınıza giriş yapmadıysanız, YouTube sitesine gidip, sağ üstte bulunan butondan giriş yapabilirsiniz veya hesap oluşturabilirsiniz.

Sonrasında haberimize geri dönmeniz gerekiyor. Ardından aşağıdaki Apple lansmanı canlı yayını için bulunan hatırlatıcıyı aktif etmeniz, canlı yayın başladığı anda bildirim almanızı sağlayacak.

Ayrıca canlı yayın başladığı anda aşağıda bulunan YouTube oynatma kutusu da aktif olacak ve canlı yayın bu sayfa içerisinden de izlenebilecek.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

3 − 1 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi