Apple Lansmanında Neler Tanıtılacak?

Yazar: Kağan Arcael
Apple Logosu ve Tim Cook

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, 10 Eylül 2019’da gerçekleştireceği lansman etkinliğinde neleri tanıtacak?

Dünyanın önde gelen teknoloji devi, özellikle son 2 sene içerisinde yaşadığı donanım ürünlerinin satışlarındaki düşüş sebebiyle yazılım hizmetlerine önem verecek gibi görünüyor.

Dünyanın önde gelen ve tarafsız analistleri, iPhone’a yapılan yıllık yenileme işleminin özellikle kamera kısmında daha yoğun olacağını ön görüyor. Ancak Apple’ın önümüzdeki yıl daha hızlı mobil veri sisitemini destekleyen 5G teknolojisine sahip yeni cihazlarını piyasaya sürmesi de bekleniyor.

Donanım Yerine Yazılıma Odaklanacak

Dünyanın önde gelen teknoloji devi şirket için özellikle son 2 yıl hiç de kolay geçmedi. iPhone X bir yana dursun, özellikle iPhone Xs serisi sonrasında elektronik cihaz satışlarının düşmesi sebebiyle satış verilerini açıklamayı bırakmıştı.

Yine de iPhone cihazları, Apple’ın yıllık toplam satışının yarısından fazlasını oluşturuyor fakat artık söz konusu teknoloji devi şirket için iPhone serisi artık çok tehlikeli bir durumda. Çünkü modelin henüz yeni seri lanse edilmediğinden dolayı şuan için en güçlü ve yeni üyesi olan iPhone Xs, kullanıcılar tarafından çok beğenilmemişti. Tabii ki iPhone Xs sadece şuan için model serisinin en güçlüsü.

Apple, 10 Eylül 2019 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleştireceği lansmanda serinin yeni ve en güçlü üyesi olan iPhone 11’i tanıtacak gibi görünüyor.

Apple lansmanında tanıtılacak yeni iPhone serisinin şuan için tahmini modellerini bir liste haline getirelim;

  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Max (Tahminen büyük ekrana sahip model.)
  • iPhone 11R

Yeni Bir Apple Macbook Modeli Tanıtılabilir

Apple, her Eylül ayında yeni model bir Macbook tanıtmayı ihmal etmez. Dolayısı ile bu akşam Cupertino’da gerçekleşecek Apple lansmanında yeni bir Macbook modelinin tanıtılması bekleniyor.

Ayrıca Apple, internet üzerinden verdiği hizmetleri de geliştirecektir. Söz konusu lansmanda Apple TV için yeni ayrıntılar, geliştirmeler ve güncellemeler göreceğimize eminim.

iOS 13 ile Daha Güçlü Mobil Cihazlar

Apple, uzun bir süredir beta versiyonunda geliştiriciler ve keyfi olarak denemek isteyen kullanıcılar için hizmet verdiği mobil işletim sisteminin son sürümü olan iOS 13′ün tam sürümünün ne zaman çıkacağını açıklayacaktır ve genel özelliklerinin üstünden bir kez daha geçecektir.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

9 + eight =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi