Apple’ın Projesi HomePod Gelecek Yıla Ertelendi!

Yazar: Eren Coşkun
applein-projesi-homepod-gelecek-yila-ertelendi

Apple, 2018 yılına kadar HomePod hoparlörünü yayınlamayı erteledi. Bir açıklamada Apple’ın HomePod üzerinde daha fazla çalışma yapması gerektiği söylendi.

“Müşterilerimize daha iyi bir kalite için daha fazla zamana ihtiyacımız var.” Açıklamasını yaptı.

Ayrıca “2018’in başlarında ABD, İngiltere ve Avustralya‘da nakliye yapmaya başlayacağız.” Açıklamasını da yaptı.

Daha Önceden Ne Zaman Çıkacaktı?

HomePod başlangıçta Aralık ayında piyasaya 349 $‘lık bir fiyatla çıkacaktı. Üst düzey ses sistemlerinin yanı sıra Google Home gibi asistanlarda içinde yer alacak. Silindir şeklindeki bu hoparlör, 4 inçlik subwoofer ve altı mikrofon içermekte.

Neden Çıkış Zamanı Değişti?

Apple‘ın HomePod sürümünü geri çekmesinin nedeni daha tam olarak bilinemiyor. Ancak bu süre içerisinde aynı iPhone X‘teki sorunların aynısının bu cihazın başına da gelmesini istemediğinden fazladan araştırma için ertelemiş olabilir.

Akıllı Ev İçin İşe Yarayacak Mı?

Daha tam olarak bilinemese de bu sistem Siri kullanacağı için büyük bir ihtimalle akıllı ev özelliklerini de taşıyabileceğini düşünüyoruz. Daha çok ses kalitesine önem verdiğini söyleyen Apple, bu sefer akıllı ev için daha ne yapılacağı bilinmiyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

three × 4 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi