Audi E-Tron Güvenlik Ödülü Kazandı

Yazar: Kağan Arcael
Audi E-Tron

Ünlü Alman otomotiv şirketinin ilk elektrikli otomobili olan Audi E-Tron, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstütüsü tarafından güvenlik ödülü aldı.

Audi’nin ilk elektrikli otomobili olan E-Tron, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından en üst düzey güvenlik sistemine sahip otomobil seçildi. Tesla Model S veya Chevrolet Bolt gibi daha önceden çıkan elektrikli otomobilleri gerisinde bırakarak bu ödülü kazanan ilk elektrikli otomobil oldu.

Kara Yolu Güvenliği Sigorta Enstütüsü, E-Tron’un aşağıda görebileceğiniz test tesisinde parçalandığı bir video yayınladı.

Audi E-Tron Testlerden En İyi Puanı Aldı

Audi E-Tron, IIHS’nin kategorilerinde kuruluşun sunduğu en iyi kategori olan genel puanı kazandı. IIHS ayrıca E-Tron’un “Pre Sense Front” adı verilen otomatik acil durum fren sisteminin iyi çalıştığını ve saatte 25 mil hızlı yapılan testte meydana gelen bir çarpışmadan sıkıntı yaşamadan kaçabildiğini bildirdi.

Tesla Model 3, henüz IIHS tarafından tam olarak test edilmedi. Ancak kuruluş, yakın zamanda araç için şuanda adım atma sürecinde olduğunu açıkladı. Bir sözcü şu anda teste giren yada test bekleyen 4 adet Tesla Model 3‘e sahip olduğunu söylüyor. IIHS ayrıca Tesla Model X‘i de test etmedi.

E-Tron Test Görüntüleri:

IIHS’den iyi bir derece, E-Tron’un satışlarının artması için adeta bir nimet. Volkswagen Dieselgate testleri, emisyon değerleri hakkındaki aldatma skandalıyla ilgili olduğu iddiasıyla Audi CEO’su tutuklandıktan sonra ertelendi. Araç, akünün yetersizliği nedeniyle otomobilin piyasaya çıkma zamanı gecikti.

Jaguar I-Pace’in tam rakibi olarak lanse edilen Audi E-Tron, lüks segmentte piyasaya çıkan ilk ciddi uzun menzilli elektrikli araçlardan biri. Henüz Türkiye’de satışı ve satış fiyatı olmayan aracın Amerika’da fiyatı 75.000 dolar civarında başlıyor. Tek bir şarjla yaklaşık 330 km seyahat edebilir. Mercedes-Benz EQC elektrikli SUV modelini bu yaz üretim hattından çıkartmaya ve piyasaya sürmeye başladı. Porsche’nin ilk elektrikli otomobili Taycan birkaç hafta içinde resmen açıklanacak.

Cömert bir kemer, sarmal hat, heykele benzer kapı trimleri gibi yuvarlak, belirgin yatay hatlarla basamaklı gösterge panelini kuşatır. Opsiyonel sunulan sanal dış aynaların ekranlarının yanı sıra, ince ekranı sanal bir şekilde mekânda serbestçe duran Audi E-Tron, artık dünyanın en güvenli elektrikli otomobili.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

two × three =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi