Destiny 2 Shadowkeep 165 GB Depolama Alanı İsteyecek

Yazar: Kağan Arcael
Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep, yaklaşmakta olan bir genişleme paketi. Bu genişleme paketinin 1 ay sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Destiny 2, şu ana kadar birkaç genişleme paketi ile piyasaya tekrar bir atılımda bulundu. Ancak Shadowkeep, Bungie’nin herhangi bir dış şirkete bağlı olmadan piyasaya sürdüğü ilk DLC paketi olacak. Destiny’nin hakları, 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana IP‘nin yayın ortağı olan Activision‘dan aldıktan sonra Bungie‘ye tamamen geri döndü. O zamandan beri Bungie, Shadowkeep ile oyun için büyük bir genişleme paketi duyurdu.

Destin 2, Tüm Zamanların En Büyük Boyuta Sahip Oyunları Listesine Aday

Bungie, DLC paketi için resmi internet mağaza sayfasını güncelledi ve söz konusu genişletme paketi için gereken indirme boyutunu açıkladı. Mağaza sayfası üzerinde güncellenen bilgilere göre Destiny 2 Shadowkeep ek paketi, tam 165 GB sabit disk alanına ihtiyaç duyacak ve bu da tüm zamanların en büyük boyuta sahip oyunlarından biri olmasını sağlayacak.

Dosya boyutu açısından Destiny 2 Shadowkeep, Rockstar Games‘in 26 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürdüğü oldukça ayrıntılı olan ve kovboy temasına sahip oyunu Red Dead Redemption 2‘den bu konu üzerindeki kral tacını devralacaktır. Ancak bu fark, Red Dead Redemption 2 dosya boyutunun temel oyunu için olduğu ve Shadowkeep temel Destiny 2 için bir genişleme olduğu göz önüne alınacak olursa; Red Dead Redemption 2, 100 GB depolama alanı isteği ile hala dünyanın en büyük dosya boyutuna gereksinim duyan oyunu.

Piyasaya Sürülme Tarihi Ertelendi

Shadowkeep ek paketi, aslında başlangıçta 17 Eylül 2019 tarihinde piyasaya sürülmeye başlayacak olarak planlanmıştı. Ancak sonradan bu söz konusu genişletme ek paketi, 1 Ekim 2019 tarihine kadar ertelendi. Destiny 2 oyununun şuan için resmi yapımcısı ve tek hak sahibi olan Washington merkezli oyun stüdyosu Bungie, geliştiricilerin son anda yetiştirme olarak tabir edilen “crunch time” zamanına hizmet etmesini engellemek istedi ve bu yüzden söz konusu tam 165 GB depolama alanına ihtiyaç duyan ek paketini birkaç gün geciktirdiler.

Ayrıca Destiny 2 Shadowkeep, aynı zamanda Google’ın yeni hazırladığı internet üzerinden çevrim içi olarak oyun oynayabilmenizi sağlayacak hizmeti olan Google Stadia’nın içerisinde de erişilebilir olacak.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

16 + 17 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi