Dünyanın En İyi Oyuncu Klavyeleri

Yazar: Eren Coşkun
dünyanın-en-iyi-oyuncu-klavyeleri

Artık hepimiz biliyoruz ki dünya üzerinde oyun oynayan insanların sayısı bir hayli yüksek.

Bilgisayar oyunlarının yanı sıra oyunlardaki tepkime süresini azaltmak için ve daha iyi bir deneyim sağlayabilmek için çeşitli ekipmanlar alınıyor. Biz bu yazımızda en iyi oyuncu klavyelerini listeleyeceğiz.

Türkiye’deki fiyatlara baktıktan sonra çoğu oyuncu klavyesinin fiyatları uygun olmuyor. Uygun fiyatlı olanlar ise yüksek bir kaliteye sahip olmuyorlar. Böyle bir sorun karşısında 5 – 10 tane alacağıma 1 tane alırım mantığı ile insanlar en kalitelisini alır.

1. LOGITECH G413 Mekanik Oyuncu Klavyesi – US

Hem mekaniği hem de  şık görünüşe sahip bu klavye Logitech’in göz yadigarlarından biri. Kırmızı LED’leriyle size oyun oynarken bile farklı bir zevk verecektir. Gümüş renkli bu klavye İngilizce Q tuş takımına sahiptir.

Evet bu durum bazı sorunlar çıkarabilir. Ancak zaten görünüşü sayesinde ve uzun süreli klavye kullanıcısı iseniz bunda herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz. Klavyenin fiyatı 476 ₺. Fiyat biraz fazla olsa da bu klavye size yüksek deneyimler sağlayabilir.

2. ASUS Cerberus Mech RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi – TR

Güzel ve sık bir mekanik klavye daha. Asus‘un güzel ekran kartlarından sonra en dünya güzeli olan şaheserlerinden biri olan RGB renklere sahip klavye size o kadar güzel bir deneyim sağlar ki büyük bir ihtimalle RGB’lerden oynadığınız oyuna bakamazsınız.

Türkçe Q klavye tuş takımına sahip olan bu klavye size her türlü ergonomik rahatlığı sağlıyor. Rahat bir metal tasarımı ile sizi hem sıvılara karşı hemde tozlara karşıda güzel bir biçimde korur. Klavyenin fiyatı 568₺.

3. RAZER BLACKWIDOW CHROMA V2 – Türkçe Klavye

Evet yine geldi çattı başımıza “Razer’sa güzeldir moruk ne gerek var.” konulu klavye. Komik bir giriş oldu ama Razer bu klavyenin V2 modeline gerçekten fazlasıyla emek gösterdi. Çünkü bu sefer biraz daha emek var.

Parlak tasarımı sayesinde ve RGB aydınlatmasıyla tamamen insanın oyun oynarken gözünü kamaştıran bir yapıya sahip bu klavye 668₺. Fiyatlar normal klavyelere göre biraz kabarık. Ancak dediğimiz gibi 5-10 tane yerine 1 kere alınmalı ve tam alınmalı.

4. LOGITECH G910 ORION SPECTRUM Mekanik Oyuncu Klavyesi

Bu klavye tamamen özel bir tasarımla birlikte “Klavye Delikanlılarına Özel” güzelliği ile klavye delikanlılarının gözünü kamaştırıyor. Özellikle Bordo Klavyeliler için özel olarak tasarlanmış RGB aydınlatması sayesinde yine oyun yerine klavyeye bakmanıza neden oluyor.

Gerçekten şaka bir yana güzel tasarımı sayesinde ergonomik rahatlığı ile insanları yormayan klavye aralıklarıyla sizi rahat bir şekilde destekler. Su geçirmez teknolojisi ve tozların tuşların arasına girmesini engelleyen tasarımla başınıza dert açmaz.

715 ₺ fiyatı ile Logitech‘in göz yadigarlarından biri olan bu klavye sizi rahat bir şekilde mutlu eder. Ancak fiyat konusunda biraz yüksek olsa bile normal 50 ₺60 ₺ fiyatlarındaki klavyeler yerine tercih edebilirsiniz. Tabii fiyat farkını göz almazsak.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

one × 5 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi