Ericsson 2023’te 1 Milyar Kişi 5G İnternet Kullanacak Dedi

Yazar: Kağan Arcael
5g-teknobaze

Ericsson, dünya nüfusunun yüzde 20‘den fazlası önümüzdeki beş yıl içerisinde 5G mobil ağlara ve teknolojisine erişecek dedi.

Telekom ekipmanı üreticisi Ericsson, 2023‘te en az 1 Milyar 5G abonesi olacağını öngörüyor.

Ericsson, Mobilite Report‘un 2022 için öngördüğü rakamlardan tam 2 kat fazlasını hedefliyor, planlıyor ve tahmin ediyor.

5 teknolojisnin yoğun kentsel alanlarda konuşlandırılması bekleniyor. Ericsson, dünya nüfusunun yüzde 20‘sinden fazlasının 2023 yılının sonuna kadar 5G‘ye erişeceğini söyledi.

ABD, Güney Kore, Japonya ve Çin de dahil olmak üzere bir çok ülkede erken dağıtımlarını bekleniyor.

5G Nedir?

5G, beşinci nesil ağ teknolojisi anlamına gelir. Dijital hayatımızı dönüştürmesi bekleniyor. Mobil teknolojideki diğer büyük sıçramalar gibi bugünün hücresel bağlantılarına göre yaklaşık 100 kat daha hızlı ve en hızlı ev geniş bant hizmetimizden 10 kat daha hızlı indirme hızı da artıyor.

Ancak aynı zamanda artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojileri hızlandırması, kendiliğinden sürüş otomobillerine zaman açısından kritik mesajlar göndermesine yardımcı olması ve kirlilik sensörlerinden sağlık monitörlerine kadar her şeyi ağa bağlaması bekleniyor.

Ericsson ayrıca altı aylık raporunda genel olarak mobil veri talebinin hızla arttığını söyledi. 2023 yılında, ayda 110 Exabyte veri beklemektedir. Bu, her ay yaklaşık 5,5 Milyon yıllık HD (720 piksel) video akışına eşittir. Kullanım dünya çapında yükseliyor.

Örneğin Kuzey Amerika, aylık en yüksek kullanım miktarıyla öne geçiyor ve 2017 yılının sonuna kadar ayda 7 GB‘lık bir veriyi aşıyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

seventeen − 12 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi