Eski Telefonları Hızlandıran Uygulama: Android Go

Yazar: Kağan Arcael
Android-Go

Giriş seviyesi telefonlar, büyük rakiplerden daha düşük maliyetli olabilir. Ancak depolama, hız ve verimlilik açısından güçsüzler. Google, Android Go ile bunu değiştirmek istiyor.

Android Oreo (Go Edition), Çarşamba günü Android Oreo 8.1 sürümü ile birlikte piyasaya çıkacak. 512 MB ile 1 GB arasındaki bellekli tüm Android Oreo cihazları Android Go için optimize edilecek.

Google, bunun mevcut depolama alanını ikiye katlarken, akıllı telefonların düzgün bir şekilde çalışmasına izin vereceğini söyledi.

Google, Android Go İçin Aşağıdakileri Vadediyor

  • Düşük güçlü telefonlarda daha iyi performans, depolama ve güvenlik özellikleri için tasarlanmış bir işletim sistemi.
  • Yeni ve daha açık Google uygulamaları kümesi.
  • Giriş seviyesi cihazlarda en iyi performansta çalışacak şekilde tasarlanan uygulamaların altını çizen bir Google Play mağazası.

Bu yılın başında Google I / O‘da tanıtılan Android Go, gelişmekte olan ülkelerdeki Android kullanıcıları, ilk telefonlarını deneyen çocuklar veya düşük maliyetli bir yedek telefona ihtiyaç duyan herkes için olanaklar sunduğunu belirtti.

Bir Google blog yazısında, Android ürün yönetimi direktörü Sagar Kamdar, dünyanın dört bir yanındaki 2 Milyar Android kullanıcısının ABD’dekinden fazla olduğunu belirtti.

Sanırım ABD’de Apple ürünleri daha fazla kullanılıyor. ?

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

2 × four =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi