Geç Olsun Güç Olmasın: 3 Özel Fotoğraf ile BMC Pikap

Yazar: Kağan Arcael
BMC Pikap Ön Tarafı

Türkiye’nin en büyük otomotiv şirketlerinden ve gururlarından olan BMC Otomotiv‘in yeni model zırhlı ve yakışıklı pikap modeli ortaya çıktı.

Yeni BMC pikap modeli, güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara bir yenilik, kullanım rahatlığı ve yerli bir soluk getirmeyi hedefliyor.

BMC’nin bir süredir üzerinde çalıştığı pikap tipi araç, ilk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ziyaret edilen BMC’nin İzmir, Pınarbaşı’nda bulunan merkezi ve fabrikası esnasında ortaya çıktı. Şirket yetkilileri üst düzey yöneticiler, yeni BMC pikap modeline ilişkin bilgileri, Soylu’ya ayrıntılı şekilde aktırdı. Bakan Soylu da araçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BMC Otomotiv, yeni pikap tarzı zırhlı aracını, iç güvenlik personellerinin ihtiyaçlarını dinleyerek, araştırarak ve yeni sistemler geliştirerek, aracı kullanacak herkesin gününü rahatlatmak için hazırladı.

Aracın ismi her mecrada pikap olarak geçiyor fakat bu konuya da otomotiv sektörüne uzak kişiler için bir açıklık getirelim;

Pikap, bir araç türüdür. Genellikle kamyon tarzına yakın ve arkasında kasası bulunan, yük taşınabilir taşıttır. Söz konusu araç modelinin, normal kamyonetlerden farkı ise arazi tipine yatkın olması, atik ve çevikliğe sahip olmasıdır. Ayrıca kamyonet tarzı araçlardan çok daha hızlı ve güçlüdür.

BMC Pikap Tasarımı

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor; BMC Tuğra lansmanı haberini Türkiye ve bütün dünyada ilk kez biz yayınlamıştık. Böylece yerli gururumuz olan BMC Otomotiv tarafından hazırlanan Tuğra isimli çekici modelinin, bütün dünya tarafından fark edilmesini ve dünya çapında haberlerinin yapılmasını sağlamıştık.

Fakat bu kez BMC Otomotiv’in söz konusu aracı hakkındaki haberi konusunda biraz geç kalmış olabiliriz. Yine de geç olsun, güç olmasın diyerek aracın özel fotoğrafları ile karşınıza çıkıyoruz.

BMC pikap arka tarafı
BMC Otomotiv tarafından üretilen pikap modeli aracın arka tasarımı.

Yukarıda bulunan TeknoBaze özel fotoğrafları, aracın tasarımını ortaya çıkartıyor. Aracın tasarımına ilk baktığımızda gayet yakışıklı olduğunu görebiliyoruz. BMC Otomotiv, güvenlik güçlerinin kullanacağı, zırhlı bir araç için bu denli havalı ve yakışıklı bir tasarım yaparak, açıkçası beni oldukça şaşırttı.

Söz konusu yerli şirketin yeni pikap tarzı aracı, sanki zırhsız bir araçmış ve normal tüketici piyasasında satılmak için tasarlanmış hissiyatı veren aracın dış ve iç kısmı oldukça şık, lüks ve kaliteli görünüyor.

Eğer bana soracak olursanız BMC Otomotiv, yeni zorlu arazi koşullarına uygun modelini sadece güvenlik güçleri için üretmekten yerine, bir de normal piyasada satılabilecek bir versiyon eklemeli. Tabii aracın henüz zırhlı olduğu dışında neredeyse hiçbir ayrıntısı bulunmuyor.

BMC Otomotiv, arazi koşullarına da uygun olan pikap modelinin tanıtımını 17 Eylül ile 22 Eylül 2019 tarihleri arasında, Atatürk Havalimanı‘nda gerçekleşecek olan Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali içerisinde lanse etmeyi planlıyor.

BMC pikap iç tarafı
BMC Otomotiv tarafından üretilen pikap modeli aracın iç tasarımı.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

2 × 1 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi