Google Pixel 4 Ekranı Birçok Görsel Aracılığıyla Sızdırıldı

Yazar: Kağan Arcael
Google Pixel 4

Dünya devi Google’ın yakında çıkacak olan Pixel 4 akıllı telefonunun yeni sızdırılmış görüntüleri, beklediğimiz bir şeyi ortaya çıkarttı.

Sızdırılan fotoğraflar, bir Twitter kullanıcı olan Ice Universe tarafından paylaşıldı. Sızdırılan bu fotoğraflar, Google Pixel 4’ün ön panelini gösteriyor. Fotoğraflar, telefonların boyutlarına ve boyutlarına bağlı olarak şu ana kadar şüpheli olduğumuzu onaylıyor gibi görünüyor.

Pixel 4, rakipleri Galaxy S10 Plus veya OnePlus 7 Pro gibi telefonlardan daha büyük bir üst çerçeveye ve daha büyük bir alt çerçeveye sahip olacak gibi görünüyor. Bu kocaman çerçeveler, kamera, yakınlık kontrolü için lazer, ahize ve kamera gibi donanım ürünlerine sahip olacak gibi görünüyor.

Telefonun üst ve alt çerçevelerine ayrıntılı şekilde bakıldığı zaman, cihazın üzerinde bulunan bir sensör, ince hareketleri saptamak için radar kullanan Project Soli adlı bir hareket algılama teknolojisine sahip olacak gibi anlaşılıyor. Bu çevçevelerden anlaşılıyor ki Google Pixel 4, birçok kaliteli sensöre ve ahize gibi özelliğe sahip olacak. Dolayısı ile de çerçeveler biraz büyük olacak.

Google Pixel 4 İçin Sızdırılan Fotoğraf Yetmezmiş Gibi Bir de  Tanıtım Görselleri Sızdı

Ön ekran için sızdırılan fotoğraflara ek olarak, Twitter üzerinden de Pixel 4 için bazı tanıtım görselleri sızdırıldı. OnLeaks ve iGeeksBlog isimli Twitter kullanıcıları, gelecek telefonun, tasarımcılar tarafından özel hazırlanmış bir dizi tanıtım görselini açığa çıkarttı. Ayrıca bu görseller de telefonun üst ve alt çerçevelerinin oranını bizlere net bir şekilde gösterdi.

  • Google Pixel 4 - Görsel 1
  • Google Pixel 4 - Görsel 2
  • Google Pixel 4 - Görsel 3

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Google, geçtiğimiz Haziran ayında, yeni ürünü olacak Pixel 4‘ün farklı bir görüntüsünün internete sızması üzerine Google Pixel 4 cihazını resmi olarak açıkladı fakat cihazın önünü değil de arkasını göstermeyi tercih etti.

Bu görüntü büyük kamera ve kamera sensörlerini gösteren, yüksek çözünürlüklü ve 3 boyutlu tasarlanmış bir görseldi.

Google’ın telefonu onaylarken paylaştığı ve cihazın arkasının göründüğü üç boyutlu görsel sayesinde telefonun kamerası hakkında az da olsa bilgi edinebildik;

Bu yıl içerisinde piyasaya çıkartılacak olan Google’ın en son akıllı telefon ürünü Pixel 4, iki adet lens, bir adet ToF sensörü ve bir adet ise LED flaşı barındıracak gibi görünüyor. Ayrıca tabii ki bu yeni sızdırılan fotoğraflar ve görseller sayesinde ise cihazın ön tarafında iki adaet mercek olacağını net bir şekilde anlayabiliyoruz.

Cihazın ön tarafındaki üst çerçevede bulunacak olan merceklerden biri yüz tanıma ve güvenlik işlemleri için çalışacakken, diğeri ise öz çekim fotoğrafları için kullanılacak diye tahmin ediliyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

nine − 8 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi