Google Pixel 4’ün Tanıtılacağı Etkinliğin Tarihi Açıklandı

Yazar: Kağan Arcael
15 Ekim 2019'da Gerçekleşecek Google Donanım Etkinliği Davetiyesi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, medyayı 15 Ekim 2019 tarihinde New York’taki kendi donanım etkinliğine davet etti.

Şirketin donanım etkinliğinde yeni model Pixel 4, Pixel 4 XL isimlerindeki akıllı telefonlarını, Pixelbook 2 ismindeki yeni laptop modelini ve Google Home ismindeki yeni akıllı hoparlörlerini tanıtması bekleniyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devi şirketlerinden biri olan Google, 2019 yılının Haziran ayında en güçlü ve yeni seri akıllı telefonu olacak Pixel 4’ün tanıtılacağı etkinliğin tarihini, normalde planlanandan daha önce onaylamış ve diğer teknoloji şirketlerine göre olağan dışı bir hamle yapmıştı.

Bu sebeple yeni akıllı telefon olan Google Pixel 4 modelinin bu basın etkinliğinde tanıtılacağına kesinlikle emin olabiliyoruz. Fakat ünlü teknoloji şirketi, zaten şaşırtıcı ve erken olan bu açıklama ile yetinmeyip, yeni Pixel 4 serisinin farklı ve yeni bir özelliğini, bir YouTube videosu ile göstermeye karar vermiş.

Teknoloji devi şirket yeni akıllı telefon serisi olan Pixel 4’ün, yüz tanıma sistemi ile korunacağını zaten daha önceden açıklamıştı. Ayrıca ünlü şirket, paylaştığı YouTube videosunda Pixel 4 ve Pixel 4 XL için Project Soli teknolojisini kullanacağını, çok hoş bir video ile belirtmiş oldu.

Google Pixel 4‘ü Dokunmadan Kullanmak

Diğer ürünlere gelince; Google, geçen yıl tanıttığı Pixel Slate tabletinin potansiyelini ortaya koyamadığını düşündükten sonra 2017’de tanıttığı Pixelbook dizüstü modeli bilgisayarı üzerinde yoğun ve daha ciddi çalıştığını söyledi. Dünyanın en büyük teknoloji devi şirketleri arasında bulunan dev kurumun 2018 yılında tanıttığı Pixel Slate isimli tablet modeli beğenilmeyince Google, gelecekteki kendi üretimi olacak tabletleri iptal etmeye karar verdi ve donanımsal açıdan, yani üretim olarak tablet piyasasından tamamen uzaklaşmaya karar verdi. Tabii dev yazılım ve donanım şirketi yine de Android ile tablet piyasasına destek vermeye devam edecek.

Google’ın 2018 yılında düzenlediği donanım etkinliği, diğer duyuruların yanı sıra Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel Slate, Nest Hub ve yenilenen bir Chromecast akış cihazının tanıtımını üstlendi. Google, kısa süre önce görüntülü sohbet ve ev güvenliği için kameralı normal modelden daha büyük bir ekrana sahip olan Nest Hub Max‘in tanıtılacağına işaret eden açıklamalarda da bulunmuştu.

Google’ın donanım etkinliği sonrasında çıkacak bütün haberlere, TeknoBaze üzerinden ulaşabileceksiniz.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

eighteen − 10 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi