HBO Max, Yeni Susam Sokağı Bölümlerini Engelliyor

Yazar: Kağan Arcael
HBO Max Logosu

WarnerMedia, yayınlanmasına az vakit kala Netflix’e rakip yayın hizmeti HBO Max içerisinde bulunan Susam Sokağı‘nın yeni bölümlerini engelliyor.

Özellikle çocukların popüler serileri arasında bulunan Susam Sokağı dizisinin yeni bölümleri yalnızca HBO Max’ta yayınlanacak. Dolayısıyla ünlü şirket, ünlü dizinin yeni bölümlerini, yeni akış hizmeti dışındaki her yerden kaldırıyor.

Yeni anlaşma gereği ebeveynler, çocuklarına Susam Sokağı’nın yeni bölümlerini izletebilmek için bir HBO Max hesabı satın almaları gerekiyor. Söz konusu yeni bölümler, Netflix’e rakip akış hizmetinin ilk çıkışından sonra birkaç sınırlı bölümü ücretsiz yayınlanacak. Ancak WarnerMedia, Susam Sokağı’nı aile içeriği paketlerini oluşturmak için bir koz olarak kullanmayı planlıyor.

Susam Sokağı, 2015’ten bu yana HBO’da yayın yaptı. WarnerMedia, Elmo’nun ev sahipliği yaptığı ve gece geç saatlerde yayınlanacak bir parodi de dahil olmak üzere bir dizi Susam Sokağı içeriğini yayına almayı planlıyor. Yeni anlaşma beş yıldır.

HBO Max, Susam Sokağı’nın 50 Sezonunu Barındıracak

Bu yeni karar ile birlikte WarnerMedia, Susam Sokağı’nın tüm 50 sezonluk kataloğunun özel yayın merkezi haline gelmiş durumda. HBO Max İçerik Sorumlusu Kevin Reilly, konu hakkında şu şekilde bir açıklama yaptı;

“Susam Sokağı dizisinin yaratıcısı Susam Atölyesi‘yle ortaklığımızın kapsamının ayrıntılı şekilde açıklayamıyoruz ancak popüler ve 50 yıllık geçmişi olan dizinin artık bünyemizde olduğunu bilmenizi isteriz.”

Çocuk gösterileri yapmak, yetişkinler için prestij içeriğinden fazlasını sağlamayı amaçlayan akış hizmeti için önemlidir. Yeni akış hizmeti, WarnerMedia’nın Netflix ve Hulu gibi genel eğlence platformlarına yanıtıdır ve şirket, çeşitli izleyicilere yönelik çok çeşitli içerikler sağlamayı hedeflemektedir.

Disney ve Apple’dan gelen rekabet, yeni stratejiler bulmaya çalışmanın en büyük sebebidir. Disney, çocuk dostu içerikle eş anlamlıdır ve Apple ise Charlie Brown’a ve çetesine dayanan bir dizi orijinal Apple TV Plus içeriği üretmek için DHX Media ile ortaklık kurmuştur.

Yeni Susam Sokağı anlaşması, gösterinin 51. sezonunun prömiyerinin ardından 2020 yılında yayına girecek. HBO Max’in şu anda piyasaya çıkış tarihi veya fiyatı yok, ancak 2020 ilkbaharında ayda en az 15 ABD Doları gibi bir ücrete sahip olması bekleniyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

seventeen − 7 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi