Imgur’un 1.7 Milyon Hesabı Hacklenmiş

Yazar: Kağan Arcael
imgur

Dünyaca ünlü imaj paylaşım sitesi Imgur, yakın zamanda keşfedilen ve 2014 tarihinde 1.7 Milyon E-Posta adresi ve parolanın ele geçirildiğini açıkladı.

Imgur, Cuma günü bir güvenlik araştırmacısından, Perşembe günü gerçekleştirilen eski kayıtların kontrolü sırasında öğrendiğini söyledi. Güvenlik araştırmacısı ZDNet tarafından veri ihlal bildirim servisini çalıştıran Troy Hunt olarak tespit edildi.

Imgur‘un 150 Milyon aylık kullanıcılarının bir bölümünü etkileyen Hack‘leme girişimi, kullanıcıların kişisel bilgilerini içermedi çünkü site gerçek adları, adresleri veya telefon numaralarını hiçbir zaman istemedi.

Imgur, Hack Soruşturmasını Devam Ediyor

Hack‘in hala soruşturma altında olduğunu söyleyen Imgur, saldırı anında kullanılan eski bir şifre şifreleme sisteminin Hacker‘ların sistemi kaba kuvvetle saldırıya maruz bırakmasına izin verdiğine inandığını söyledi. Şirket geçen yıl algoritmasını güncellediğini açıkladı.

Imgur, bu Hack’lenme geçmişinin üstüne aşağıdaki açıklamalarda bulundu;

İzinsiz girişi hala aktif bir şekilde araştırmaya devam ederken, size bildiklerini ve yanıtta ne yaptığımızı mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmek istedik.

Hunt, şirketin saldırı haberlerine verdiği hızlı yanıttan övgüde bulundu.

Bu olayı, ABD Şükran Günü tatillerinin ortasında Imgur’a geç saatlerde açıkladım. Bunu hemen alabilecekleri, etkilenen hesapları koruyabildikleri, bireyleri bilgilendirebilecekleri ve 24 saatten kısa sürede kamuya açıklamalar yapabilecekleri kesinlikle örnek.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

sixteen − 4 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

1 yorum

Özgür Diler 28 Kasım 2017 - 09:51

Kocaman siteler bile hacklenebiliyo vay be

Yorum

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi