iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Ayrıntılı Özellikleri

Yazar: Kağan Arcael
iPhone 11 Pro

Apple, 10 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen ve büyük dikkat çeken lansmanında yeni ve en güçlü iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ürünlerini tanıttı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, yeni nesil iPhone serisinin en güçlü ve en üst seviye üyesi için biri büyük ekranlı ve biri küçük ekranlı olmak üzere 2 farklı model tasarlamış.

5,8 inç boyutunda bir ekrana sahip olan iPhone 11 Pro ve 6,5 inç ekran boyutuna sahip iPhone 11 Pro Max isminde en güçlü akıllı telefon modelleri ve özellikleri, söz konusu lansmanda tanıtıldı. Numara değişikliğine rağmen, iki telefon geçen yılki, maalesef artık eski nesil demek zorunda kaldığım XS ve XS Max‘a oldukça benziyor.

Teknoloji devi şirketlerden biri olan Apple’ın CEO’su Tim Cook‘a göre yeni nesil ve markanın en güçlü akıllı telefonu, en gelişmiş teknolojiyi isteyen müşteriler için tasarlanmıştır. Yeni bir arka materyal ve tasarım sistemine sahip olan cihaz, farklı yeni renklere ve yeni bir mat yüzeye sahip.

Ayrıca yeni renk seçeneklerini daha kolay görebilmeniz için iPhone 11 serisi makalemizde de yaptığımız listeyi, burada da yapmak mantıklı olacaktır. İşte renk seçenekleri;

  • Yeşil renk
  • Gri renk
  • Gümüş renk
  • Altın renk

iPhone 11 Pro Tarafında Heyecan Yaratan Bir Değişiklik Yok

2019 serisinin en güçlü ve en performanslı cihazları 2.000.000:1 kontrast oranına sahip. Bu kontrast artışının yanında yeni nesil ekran, batarya ömrü konusunda yüzde 15 enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca söz konusu yeni iki modelde de ekranlar, 1.200 nit ışığa varan yeni bir OLED paneline yükseltti.

Apple, Super Liquit Retina XDR ismini verdiği yeni bir ekran sistemine geçiş yaptı. Bu sistem, teknoloji devi şirketin 2019 yılının başlarında duyurduğu Pro Display XDR ile aynı sistem. Bunlarla da yetinmeyen Apple, cihazların arka kısmında bulunan cam panelin, şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en sert cam olduğunu söyledi.

Standart ve bu iki modele göre daha ucuz olan iPhone 11 içerisinde de bulunan A13 Bionic çip, iPhone 11 Pro ve Pro Max’e güç veriyor. Söz konusu A13 Bionic çip, Apple’ın yaptığı testler doğrultusunda söylediğine göre şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en güçlü işlemci.

En Büyük Güncellemeyi Kamera İçin Yapmış

Yeni kamera sistemi göze çarpan yeniliklerin en başında geliyor. Lafın gelişi değil; Tam anlamıyla devasa bir kare kamera modülünde telefonun arkasına hakim olan yeni 3 kameralı dizilim sistemi, iPhone serisine daha güçlü bir kamera kazandırmış. Geniş açı fotoğraflar çekmek için çalışan lens, geniş açılı ve telefoto kameralarını birleştiren 120 derece görüş açısına sahip, 12 megapiksel Ultra Geniş Açı sistemine sahip bir lens ile değiştirilmiş.

Ayrıca Apple’ın söylediklerine göre yeni telefoto kamera, eski nesil XS ve XS Max modellerine kıyasla %40 daha fazla ışık alacak ve daha net fotoğraflar sunacak. Bu büyük f2.0 diyafram açıklığına sahip kameralar, cihazın arka tarafında gerçekten büyük bir yer kaplıyor.

iPhone 11 gibi ön yüze bakan kamera da artık 12 megapiksel güce sahip. Ayrıca artık hem 4K videolar çekebiliyor, hem de saniyede 120 kare ağır çekim videolar çekebiliyor. Apple ise ön kamera ile çekilen ağır çekim videolarına Slofies ismini veriyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

16 − 14 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi