Lise Öğrencilerinden Ders Niteliğinde Avengers Gösterisi

Yazar: Kağan Arcael
Avengers Endgame Filminden Bir Sahne

Amerika’nın Arizona eyaletinde yer alan bir devlet lisesinde kocaman bir grup Avengers hayranı, müthiş bir dans gösterisi sergiliyor.

Bir devlet lisesinde okuyan ve çok yetenekli olan kocaman bir öğrenci grubu, son zamanların en ünlü beyaz perde şirketi olan Marvel Studios tarafından hazırlanan, günümüzde 23 filmlik seriyi, eğlenceli bir dans gösterisi ile sadece 7 dakika içerisinde anlatmayı başarmış.

Dünya genelinde çok geniş hayran kitlesine sahip olan Yüzüklerin Efendisi serisi, bilindiği üzere 3 filmden oluşan ve her filmin bir hayli uzun olduğu efsane sayılabilecek bir üçleme yapımı. Her biri 3 saatin üzerinde olan toplamda üç filmi art arda izlemek 11 saat 3 dakika alıyor. Fakat bu süre, Marvel Studios tarafından tam 11 senede hazırlanan 23 filmlik seri ile karşılaştırıldığında hiçbir şey.

Bütün Avengers Hikayesini Sadece 7 Dakika İçerisinde Anlatıyor

2008 yılında efsanevi Iron Man’in ilk filmi ile başlayan ve 2019 yılında Avengers: Endgame ile biten söz konusu koca serüven, Arizona eyaletinin Sahuarita şehrinde bulunan Walden Grove Lisesi‘nde öğrenimlerine devam eden kocaman, yetenekli ve yaratıcı bir grup öğrenci tarafından, sadece 7 dakikaya indirilmiş ve müthiş bir şova dönüştürülmüş.

Söz konusu YouTube videosu 6 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı ve şimdiden 2.5 milyondan daha fazla görüntülemeye sahip. Ancak YouTube’da çekişe geçiyor gibi görünüyor. Tabii ki özellikle Amerika’da çok büyük ilgi çeken ve merak uyandıran gösteri, Marvel Studios yapımlarını seven ve Avengers hayranı olan herkes tarafından beğenildi. Ayrıca serinin hayranları, birkaç özel soruyu birçok kez sormaya başladı;

  • Amerika’da ve dünya genelinde turne yapacak mısınız?
  • Bu kadar kalabalık bir lise grubu, nasıl bu kadar başarılı bir gösteri hazırlayabildi?
  • Bu gösteriye ne zaman çalıştılar?
  • Biletleri nereden satın alabiliriz?

Bu müthiş gösteriyi gerçekleştiren kocaman gruptaki her bir lise öğrencisi aynı yaşta ve yaşlarına bakacak olursak, ilk Avengers filmi vizyona girdiğinde, bütün öğrenciler sadece 4 yaşındaydı. Dolayısı ile hayatlarının kocaman bir bölümü Marvel Studios’un hazırladığı Avengers serisi ile geçti. Tabii hal böyle olunca, bu kadar büyük bir grubun, bu kadar popüler bir filme hakim ve hayran olması hiç şaşırtıcı değil.

En Önemli Bölüm: Neden Ders Çıkartmamız Gerekiyor?

Açıkçası çok büyük bir yaşta değilim. Lise zamanım biteli çok zaman geçmedi ve bazı şeyleri net hatırlayabiliyorum. Özellikle lise zamanımda okul içi bir gösterinin hazırlık aşamasına dahil oldum ve sunuculuk rolünü üstlendim fakat bir lise öğrencisi arkadaş grubu olarak gösteriyi kendimiz hazırlamamıştık.

Öğretmenlerimiz ve okul yetkililerimiz, kendi istekleri, doğru, güzel, eğlenceli ve şık olduğunu düşündükleri gösterileri hazırlayıp, bizi zorla dahil ediyordu. Bu sistemin, sadece lise zamanımı geçirdiğim okulumda değil, Türkiye genelindeki liselerin %80’inde olduğunu biliyorum. Fakat bu bence çok yanlış bir durum.

Lise öğrencileri, kafalarına koydukları şeyleri, ellerinden gelen en iyi kalitede yapmaya başlamak ve bu duruma alışmak için bence en uygun yaşta oluyor fakat bunun gibi gösterilerde, öğrenciler kısıtlanıyor ve yaratıcılıkları engelleniyor.

Öğretmenler ve Okul Yetkililerine Çağrı

Çok saygın öğretmen ve okul yönetimi kadrolarından tek bir ricam var; Öğrencilerinizin yaratıcı olmasına ve kendi istedikleri projeleri veya gösterileri hazırlamalarına izin verin ve hatta onlara hedefleri konusunda destek olun.

Böylece güzel ülkemizden de bu denli kaliteli ve eğlenceli gösteriler, işe yarar ve belki de ülkenin seyrini değiştirebilecek projeler çıkabilir.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

thirteen + eleven =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi