Merakla Beklenen Call of Duty: Mobile Yayınlandı

Yazar: Kağan Arcael
Call of Duty: Mobile Görseli

Activision Publishing Inc. tarafından mobil platformlar için hazırlanan ve heyecanla beklenen Call of Duty: Mobile Türkiye’de erişime açıldı.

Zamanında PUBG ve Fortnite isimli ünlü video oyunlarının mobil platformlarda erişime açılması ve büyük bir kitleye ulaşmaları ardından ünlü yayıncı ve oyun stüdyosu Activision, dünyaca ünlü birinci tekil şahıs türündeki video oyunu serisi olan Call of Duty için bir mobil versiyon hazırladığını duyurmuştu. Bu uzun bekleyiş, bugün sona erdi.

Android işletim sistemine sahip cihazların uygulama mağazası olan Google Play Store’da kullanıcılara sunulan oyun, henüz iOS işletim sistemine sahip cihazların uygulama mağazası olan Appstore’da yayınlanmadı. Söz konusu oyun Play Store üzerinde aksiyon kategorisinde yerini alıyor ve bize oldukça büyük bir heyecan sunacak gibi görünüyor.

Söz konusu yeni mobil oyunun boyutu Android işletim sistemini kullanan cihazlar için 1.1 GB olarak belirtilmiş. Yayınlanmasının üzerine sadece birkaç saat geçtikten sonra uygulama mağazası üzerinde 1 milyondan fazla indirme ibaresine kavuştu.

Oyun içerikleri sınıflandırması sistemi olan PEGI, oyuna 16 yaş ve üzeri ibaresini koymuş. 16 yaş ve üzeri olmasının temel sebebi ise yüksek düzeyde şiddet içermesi olarak belirtiliyor.

Parayı Veren, Düdüğü Çalmıyor

Oyun, şaşırtıcı bir şekilde Pay2Win sistemini benimsemiyor gibi görünüyor. Activision oyun stüdyosu, özellikle son zamanlarda fazlasıyla para odaklı oyuncu deneyimi sunmayı tercih etmesine rağmen hem kendi düşünceme, hem de diğer kullanıcıların görüşüne göre parayı verenin, düdüğü çalamadığı bir oyun olmuş gibi görünüyor.

Oyun sadece birkaç saat içerisinde 30 binden fazla oy ve 12 binden fazla yorum toplamayı başardı. Yorumlar genel olarak olumlu olsa da bazı kullanıcılar, oyunun henüz yeni çıktığını ve daha çok geliştirilmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca istenilen aksiyon düzeyinin gayet yerinde ve Call of Duty serisine uygun bir oyun olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Google Play Store üzerinde yayınlanan söz konusu yeni mobil oyunun eleştirel yorumları arasında çok sayıda iOS işletim sistemine de gelmesini isteyenlerin yorumu bulunuyor.

Call of Duty: Mobile ve Deneyimi

Öncesinde çıkan ve büyük ilgi çeken PUBG ve Fortnite gibi CoD: Mobile de Battle Royale oyun türünü benimsiyor. Söz konusu yeni mobil oyun, 5 kişilik takımlar ile oynamamıza olanak sağlıyor. Haritanın istediğiniz yerinde başladığınız oyun, son kişi kalana kadar devam ediyor. Tabii son kalan kişi veya ekip, oyunun kazananı oluyor.

İstendiği gibi özelleştirilebilir kontrol özellikleri, sesli ve yazılı sohbet, gayet güzel doku, animasyon ve efekt kalitesine sahip 3 boyutlu grafikler ve yüksek ses kalitesine sahip Call of Duty: Mobile, kullanıcıları aksiyonun tam ortasına atacak ve heyecanlı dakikalar geçirmesine olanak sağlayacak.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

3 × 5 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi