Mercedes-Benz E-Scooter Üretimini Sessizce Başlattı

Yazar: Kağan Arcael
Mercedes-Benz E-Scooter Görseli

Mercedes-Benz E-Scooter üretimleri sessiz bir şekilde başladı. Otomobil dünyasında öncü olarak bilinen dev Alman merkezli firma, şimdiye kadar iki tekerlekli elektrikli scooter dünyasında bulunmadı fakat bu durum değişecek. Çünkü ünlü otomotiv şirketi geçtiğimiz hafta 2019 Frankfurt Motor Show‘da iki tekerlekli bir elektrikli scooter modelini tanıttı.

Mercedes-Benz markalı kulak üstü kulaklık haberleri ile şirketin EQC elektrikli SUV modelinin oyuncak versiyonu için tanıtım esansında yapılan bir basın bülteninde, ünlü şirketin yeni E-Scooter üreteceği ortaya çıktı. Alman menşeli dev otomotiv firması, bu konu hakkında kısa bir açıklama ve tanıtım yaptı.

Mercedes-Benz E-Scooter Hakkında Bütün Bilinenler

E-Scooter’lara henüz Haziran ayından bu yana Alman yollarında izin verildi ve onlarsız bir trafik sahnesini düşünmek zaten çok zor. Bu çevik, elektrikle, hava ve ses kirliliği oluşturmadan çalışan scooterlar, kısa mesafe ulaşımlarında hızlı ve çevreye zarar vermeden kullanılabilecek en iyi araç olabilir. Mercedes-Benz EQ marka ailesindeki yeni E-Scooter, konunun uzmanı Micro ile işbirliği içerisinde geliştirildi.

Özellikle kısa mesafeleri hızlı bir şekilde katetmek için tasarlanan E-Scooter, esnek çözümler isteyenler için mükemmel bir arkadaş olacak. Micro ile ortak markalı olan, Mercedes-Benz yıldızı taşıyan ve EQ logosuna sahip yeni araç, gidon sapında Electric Intelligence‘ın ticari markası olarak görünüyor.

Mercedes-Benz E-Scooter’ın piyasaya sürülmesi tahmini olarak 2020 yılının başı olarak ön görülüyor.

Yeni elektrikli scooter için bilinen her şey bu kadar. Aracın menzil, en yüksek hız veya diğer özellikleri hakkında hiçbir şey paylaşılmadı. Şirketin, bu yeni aracı ilk etapta sadece Almanya’da satacağı görülüyor ancak diğer pazarlara da girip girmeyeceği veya fiyatı belli değil.

Ünlü otomotiv sözcüleri, otomobil üreticisinin scooterları doğrudan tüketicilere satmayı hedeflediğini, ancak spesifikasyonlarla ilgili daha fazla soruya cevap vermediğini doğruladı.

Mercedes-Benz E-Scooter aracının henüz tam çekim bir fotoğrafı bile yok. Yayınlanan tüm fotoğraflar, üst kısımda görebileceğiniz, ön tarafında ve ortasında olan Mercedes-Benz logosunun göründüğü fotoğraftan ibaret. Scooter tabanının iki fotoğrafıydı. Tabii büyük ihtimalle sadece birkaç ay içerisinde yeni elektrikli scooter modelinin, yeni birkaç fotoğrafı veya sızdırılmış görselleri ve özellikleri veya tam bir fotoğrafı ile sahip olduğumuz bilgiler artacaktır.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

16 − sixteen =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi