Microsoft Surface Güncellemesi CPU ve Wi-Fi’ları Bozuyor

Yazar: Kağan Arcael
Microsoft Surface

En yeni Microsoft Surface ürünlerine getirilen yeni güncelleme yüzünden cihazların CPU frekansı ve Wi-Fi sistemleri sorunlu çalışıyor.

Microsoft, şirketin Wi-Fi ve CPU frekansı kısıtlaması sorunlarından şikayet eden kullanıcılar için yeni Surface güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Bir Microsoft Sözcüsü, TechRepublic‘e yaptığı özel bir açıklamada şunları söyledi;

“Bazı müşterilerin CPU frekans hızlarının yavaşladığı ile ilgili bir durum rapor ettiğini biliyoruz. Aygıt yazılımı güncellemesiyle hızlı bir şekilde bu problemin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

CPU frekansının düşmesi, Reddit’teki çeşitli şikayetlere göre hem Surface Book 2‘yi, hem de Surface Pro 6‘yı etkiliyor gibi görünüyor. İşlemciler yaklaşık olarak 400 Mhz frekansa düşürülüyor. Sorunlara neyin sebep olduğu henüz belli değil. TechRepublic, bu düşüşün yanlışlıkla kilitlendiği bir Intel CPU çip setine bağlı olduğunu ve CPU’nun ısıl sınırda olduğunu düşündüğü şekilde boğmasına neden olduğunu bildirdi.

Son Microsoft Surface Güncellemesi Her Şeyi Bozdu

CPU sorunlarının yanı sıra Microsoft’un en son üretici yazılımı güncellemeleri, bazı kullanıcılarda Wi-Fi sorunlarına neden oluyor. Surface Book ve Surface Pro 6 sahipleri, Microsoft’un destek forumlarında, 1 Ağustos’ta Microsoft’un Surface ürün yazılımı güncellemeleriyle birlikte verilen en yeni Marvel Wi-Fi sürücüsünün, cihazların bazı 5 Ghz kablosuz ağlara bağlanmasına izin vermediğinden şikayet etti.

Bu ayın başındaki güncellemelerden beri bir Surface cihazında Wi-Fi sorunlarınız varsa, sürücüyü 5 Ghz ağlara erişimi geri yükleyecek olan cihaz yöneticisinde kolayca geri alabilirsiniz. Microsoft şirketinde gönüllü bir moderatör, şirketin bir güncelleme üzerinde çalıştığını belirtti.

En son sorunlar, Microsoft’un Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin Yüzey Defteri 2 aygıtlarına gönderilmesini durdurmasından yalnızca birkaç hafta sonra ortaya çıktı. Surface sahipler, Nvidia GPU’nun bağlantısının kesilmesiyle ilgili sorunlar olduğunu da ayrıca özel olarak bildirdi. Microsoft, söz konusu güncellemeyi tekrar kullanıma sunmadan önce bir düzeltme üzerinde çalışıyor.

Microsoft’un Surface cihazları, 2016’da orijinal Surface Book ve Surface Pro 4 ile ilgili yaygın sorunların ardından, son yıllarda büyük ölçüde güvenilir olmuştur. Konular, bir yıl sonra yeniden yerleştirmeden önce, tüm Surface donanımları için Önerilen Rozeti kaldırılmasını sağlayan Tüketici Raporlarına yol açmıştır.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

twelve − 11 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi