Microsoft, Windows 10 için Whiteboard’ı Duyurdu

Yazar: Eren Coşkun
Microsoft

Microsoft, bu yılın başında Whiteboard uygulamasını ilk kez 2017 yılının sonuna kadar tüm Surface cihazlarında kullanıma sunacağını söyledi.

Microsoft bugün Whiteboard‘ın ön izleme sürümünü tüm Windows 10 cihazlar deneyebiliyor ve birden fazla kullanıcı ise dijital mürekkep ile ortak çalışabiliyor.

Whiteboard Uygulama Nedir?

Uygulama, Windows 10 kullanıcılarına sanal ortamda bir eşyanın tasarımını hazırlayabiliyor. Herkes bu uygulamayı kullanabilir. Ayrıca bu programı sanal, beyaz ders tahtası olarak kullanmayı düşünenler de var.

Ancak gruptaki birinin Office 365 aboneliğine sahip olması gerekir. Yeni Whiteboard, ortak mürekkepleme, geometrik cisimler ve tablo dönüştürme gibi özellikleri de içerir.

İnsanların birden fazla cihazda çizim paylaşmasına izin vermek için tasalanan bu program herhangi bir çalışma ortamı olarak dosyalarınızdan farklı yere kaydeder. Microsoft, önümüzdeki aylarda ek dilleri desteklemeyi planlayan bu test uygulamasını bugün sadece İngilizce sürümüyle sunuyor.

Kısacası Windows 10 mağazasında bu uygulamayı bulabileceksiniz.

Bu Çoklu Çizim Uygulaması Ne Gibi Sıkıntılar Yapabilir?

Şuan daha beta olduğundan bu konu hakkında bir bilgim yok. Ancak Microsoft bir açıklamasında “Taslaklar kaydedilecek.” gibi bir açıklama yaptı. Yani başka bir kişi tarafından sabote edilmenizi engelleyebilir.

Tabii bazı durumlarda yine sıkıntı çıkabilir. Beta sürümünden kaynaklanan kaydedilme sorunları olabileceği söyleniyor. Ancak Microsoft iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

19 − six =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi