Motorola Razr Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

Yazar: Emirkan Karaduman
Motorola Razr Konsept Tasarımı

Şirketin yeni dokunmatik ve katlanabilir akıllı telefon modeli Motorola Razr için yılın sonuna kadar bir tanıtım düzenlenecek. 

Cihazın raflardaki yerini alacağı zaman henüz belli değil ancak basın ve halk, dünyaca ünlü ve en önemli iletişim donanımı üreten şirketlerinden biri olan Motorola‘nın 2019 yılında tekrar pazara katılması konusunda çok heyecanlı.

Huawei Mate X model ismine sahip katlanabilir akıllı telefon, henüz Amerika Birleşik Devletleri’nde bile piyasaya çıkmamasına rağmen Samsung Galaxy Fold model ismine sahip katlanır akıllı telefon, bu hafta içerisinde piyasaya sürülecek ve raflarda yerini almaya başlayacak.

Katlanabilir akıllı telefonlar, çeşitli şekil ve tasarımlara sahip olarak geliştiriliyor. Ancak hepsinin ortak bir yanı var; Her bir katlanabilir akıllı telefon modeli, gecikmeli lansman tarihlerine sahip. Örneğin Samsung ve Huawei ilk satış planlarını çok büyük bir farkla kaçırdılar.

Motorola Razr, tahminlere göre Çinli tüketici elektroniği devi Lenovo’nun alt kuruluşu olan Motorola  şirketini oldukça canlandıracak. Ancak söz konusu akıllı telefon şuan için oldukça gizli bir durumda.

Motorola Razr, Galaxy Fold ve Mate X’ten Farklı Olacak

Samsung Galaxy Fold veya Huawei Mate X akıllı telefonları, dışa doğru katlanma hareketi sağlayabiliyor. Fakat Motorola, diğer akıllı telefonların aksine, şirketin 2017 yılında aldığı bir patent sayesinde içeriye doğru katlanması bekleniyor. 

Samsung ve Huawei geçtiğimiz yılın sonlarında ve bu yılın başlarında etkinliklerde cihazlarını göstermelerine rağmen, Motorola, yeni akıllı telefonunun katlanma özelliği hakkında çok az şey söyledi. Motorola’dan bir yönetici, 2019 yılının Şubat ayında söz konusu akıllı telefonun, bir teknoloji blog sitesi olan Engadget’a çoktan gönderildiğini söyledi.

Bu açıklamaların üstüne bir başka teknoloji kategorili yabancı haber sitesi CNET, Motorola Razr modelinin yaz aylarında tanıtılacağını bildirmişti. Ancak yaz geldi, hatta geçti ve Motorola hala katlanabilir akıllı telefon hakkında hiçbir şey söylemedi.

Bu yılın daha başlarındayken bile katlanabilir akıllı telefonların geleceğini tahmin edebiliyorduk. Telefon tasarımlarının büyük ölçüde dikdörtgen cam plakalara yerleştiği bir dünyada, katlanabilir akıllı telefonlar gerçekten yenilikçi bir şeyi temsil ediyorlardı.

Açıkçası katlanabilir akıllı telefonlar, bence daha fazla ekran istediğiniz veya bir tablete ihtiyacınız olduğu zaman ihtiyaçlarınızı gayet iyi bir şekilde karşılayabilecek.

Şuanda dünyanın en büyük iki telefon üreticisi olan Samsung ve Huawei‘nin her ikisi de 2019’un ortalarına kadar katlanabilir cihazları piyasaya sürmek ve bu teknoloji konusunda ilk olmak için birbirleriyle yarışmaya devam ediyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

5 × 3 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi