Razer Phone İncelemesi

Yazar: Eren Coşkun
0 yorum

Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanı üreticisi Razer‘ın üretimi olan yeni Android telefon Razer Phone incelemesi ile karşınızdayız.

Gerçekten yaptığı teknolojik ürünlerle çok iyi iş çıkaran dünyanın en çok tanınan ve en iyi oyuncu ekipmanı üreten şirketlerinden biri olan Razer, bu sefer telefonda da çok güzel bir iş çıkardı. Tamamen oyuncular üzerine yapılmış bu telefon oldukça yüksek seviyede özelliklere sahip.

Oyun Oynamak İçin Gerekenler Nelerdir?

Mobil, bilgisayar veya konsol oyunlarını en yüksek grafiklerde çalıştırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan en önemli donanımsal parça grafik işlemci olur. Adı üstünde; Grafikleri hesaplayan, işleyen ve ekrana çizen bir donanım parçası. Grafik işlemciden sonra bellek, yani miktarı ve işlemci sırası ile önemli ekipmanlar arasındadır.

Razer Phone da grafik işlemci ve ram açısından çok güçlü bir cihaz. Günümüz bilgisayarlarında 8 GB ram yeterli iken bu cihazda da 8 GB ram bulunması bizi bir hayli şaşırtıyor ve mutlu ediyor.

Android sonuçta, ezmiyoruz fakat bu arkadaşlar oldukça ciddi seviyelerde ram kullanabiliyorlar.

Neyse, telefonun özelliklerine bakalım;

Özellikleri:

  • Qualcomm Snapdragon 835
  • 8 GB ram
  • 64 GB dahili depolama alanı
  • 4.000 mAh pil kapasitesi
  • 12 MP hem ön, hem de arka kamera
  • 5.7 inç ekran
  • 2 adet Dolby hoparlör
  • f/1.7 geniş açılı lens, 2x telefoto (İki kameranın aynı anda çalışması)
  • UltraMotion™ teknolojisi (120 Hz ekran)
  • 173 gram ağırlık

Özellikleri ile göz kamaştıran bu telefon şu an Türkiye‘de satışa sunulmadı. Ancak gelmesiyle birlikte satış rekorları kırabileceğine inanıyoruz. Tabii rekorlar için fiyatının bir hayli cazip olması da gerekiyor. Gelip iPhone veya Samsung amiral gemileri gibi 5.000 ₺ veya 6.000 ₺ gibi fiyatlara satılmazsa, oldukça ilgi çekebilir.

Ayrıca oyun hastaları için yapılmış en iyi telefonlardan biri olabilir. Sonuçta bu telefonda istediğinizi yapabilirsiniz.

Bilgisayar gibi bir telefon olan Razer Phone bazılarının kafasında “Vay be, yaşlanmışız ya biz.” gibi düşünceler uyandırabilir. Teknolojiyi farklı bir düzeye taşıyan bu telefona açıkçası biz hayran kaldık.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

two + 17 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi