Razer Tam Gaz Otomobil Piyasasın Giriyor

Yazar: Kağan Arcael
Razer Otomobil

Dünyanın en pahalı oyuncu ekipmanlarını üreten şirketlerden biri olan Razer, şaşırtıcı bir şekilde otomobil piyasasına el atıyor.

Oyun fareleri ve klavyeleri de dahil olmak üzere PC çevre birimleri ile tanınan Razer, Chroma RGB aydınlatmalı sınırlı sayıda üretilecek olan bir otomobili piyasaya sürmek için Nio ile birlikte çalıştığını çok havalı bir video eşliğinde açıkladı.

Oyuncu ekipmanı üreten dünyaca ünlü şirket Razer, Çin’in ünlü otomobil firması ile Nio x Razer ES6 Night Explorer isminde, Razer tarafından hazırlanmış özel RGB led ışıklandırmalar ile donatılmış bir model piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu Hamleden Sonra Otomobil Piyasasından Çekilmeyecek

Ünlü ekipman üreticisi şirketin yaptığı açıklamalara göre şirket, Nio ile yaptığı ortak çalışma sonrası otomobil piyasasından çekilmeyecek ve başka firmalar ile de RGB ışıklandırma sistemler geliştirmeye başlayacak.

Özel bir Razer Sözcüsü, bu değişik ve beklenmedik konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Akıllı otomobiller için Chroma aydınlatma, gerçek bir sürükleyici deneyim için NIO marka elektrikli araçların ortam RGB aydınlatma kontrollerinde geliştirmeler yaparak yolcu bölmesi, ses görselleştirme özellikleri, özel senkronizasyon işlemleri ve oyun entegrasyonları için özelleştirilebilir aydınlatma efektleri sağlayacak.”

Ünlü oyuncu ekipmanı üreticisi şirket, RGB ışıklandırma konusunda kendi fikrimce piyasanın en iddialı ve en iyisi.  Hal böyle olunca farklı piyasalara girmek için RGB sistemlerini ön plana çıkartmak ve bu konuda atılımlar gerçekleştirmek, söz konusu şirket için hiç de mantıksız değil.

Daha önce Chroma ismini verdiği sistemini, oyunculukla ve oyuncu ekipmanlarıyla hiçbir alakası olmayan Philips Hue akıllı ışıkları ile entegre eden şirket, ışıklandırma ve ortam hissiyatının kalitesine ne kadar önem verdiğini göstermişti. Ayrıca şirket, normalde bulunduğu kendi piyasası ile hiç alakası olmayan başka bir piyasa olan otomobil piyasasına ani ve ciddi bir atılım yaparak, kendisine ne kadar güvendiğini oldukça güzel kanıtlamış oldu.

Şuanda piyasada bulunan bütün ürünler bir RGB ışıklandırma sistemine sahip. Bu RGB ışıklandırma sistemine sahip olan her bir ürün, bir bilgisayar ile ayrıntılı şekilde kontrol edilebiliyor. Ayrıca bu RGB ışıklandırma sistemi, 16.8 milyon renk ile piyasanın zirve sistemine sahip.

Razer ve NIO’nun Tanıtım Videosu:

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

seven + four =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi