Samsung Galaxy Buds İncelemesi ve Kullanım Deneyimi

Yazar: Eren Coşkun
0 yorum

Samsung’un bu sene çıkarmış olduğu Samsung Galaxy Buds adlı kulaklığı uzun bir süre kullandık ve sizin için inceledik.

Bu senenin başında Samsung’un çıkarmış olduğu Galaxy Buds adlı kablosuz kulaklık, ilk tanıtıldığı zaman insanları çok şaşırtmadı. Çünkü AirPods’tan sonra insanlar daha iyi bir kulaklık beklemiyordu. Ancak Samsung, AKG firmasının ürettiği sürücüler ile birlikte Galaxy Buds’u satışa sundu ve piyasayı sarstı.

Fiyat olarak Apple AirPods’a nazaran daha ucuz olduğu için tercih edilmesi ortadaydı ancak günümüzde, ülkemizdeki çoğu insan AirPods ve onun replikalarını kullanmayı tercih ediyor. Bunun temel sebebi ise aslında sadece markanın Apple olması.

Fonksiyonel olarak üzerinde dokunmatik tabakası ile fazlasıyla işlem yapabiliyorsunuz. Kombinasyonlar belirli olduğu için bunu öğrenmek basit oluyor. Hatta Samsung, size istediğiniz işlemi atayabilmeniz için basılı tutarak herhangi bir işlem yapma şansı tanıyor. Ben burada basılı tutarak ses arttırmayı seçtik ve diğer fonkisyonları açıklayacak olursam;

  • Tek Dokunmak: Şarkıyı Durdur / Şarkıyı Başlat
  • Çift Dokunmak: Şarkıyı Geç
  • Üç Kez Dokunmak: Önceki Şarkıya Geç
  • Basılı Tutmak: Herhangi bir işlev atayabilirsiniz. Standart durumda bir işlem yapmıyor.

Samsung Galaxy Buds Hakkındaki İlk Düşüncelerim

İlk inceleme yaptığım zaman kulaklık kulağımdan düşecek mi diye içimde fazlasıyla bir korku oluştu. Ancak Galaxy Buds’un kutusunda neredeyse her kulağa göre silikonlar yolluyorlar. Ses kalitesi olarak tabii ki kulak üstü biçimdeki kulaklıklardan alınan ses kalitesi beklememeliyiz. Ancak ortam sesini engelleyerek, fazlasıyla kaliteli bir sesi size aktarabiliyor.

Ses aktarım tarzı Bluetooth teknolojisini kullanıyor, yani kablosuz fakat bu konuda herhangi bir gecikme söz konusu olmuyor. Kulaklığı isterseniz iki tarafına da basılı tutarak Bluetooth taşıyan her türlü cihaz ile bağlayıp kullanabiliyorsunuz. Kulaklığın kabı sayesinde uzun süre kulaklığı bir şarj aletine bağlamak zorunda kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açıkçası kulaklığın tuş kombinasyonu fonksiyonları AirPods’tan daha fazla olduğu için içiniz rahat olabilir.

Tasarım olarak kulaklık ne kadar kulağınızdan düşecek gibi gelse de size gerçekten uyan silikonu taktığınızda, çok ani bir hareket olmadıkça bir sıkıntı çekmiyorsunuz. Ayrıca çevre ortamdan kopmak istemezseniz, dış sesi kulaklığınıza aktarma görevini yapan Samsung Wearable uygulamasından ortam seslerini de duyabilirsiniz. Samsung, AKG şirketini satın aldığından ve ürünlerinde kullanmaya başladığından beri zaten ses kaliteleri çoğu insan tarafından beğeniliyor.

Taşıma kabı tasarımı konusuna gelecek olursak; Tasarımı ve taşınabilirliği oldukça güzel. Size bu konuda yapabileceğim uyarı bu kulaklıkları kaybetmemeniz olacak ama dünya teknoloji devi şirket Samsung, bunu da düşünüp, uygulamanın içine “Kulaklığımı Bul” özelliğini de eklemeyi unutmamış.

Ayrıca taşıma kabının şarj kapasitesi de yeterli derecede. Yani kısacası fazlasıyla fiyat ve performans ürünü olan Galaxy Buds‘u oldukça beğendim. Galaxy Buds hakkında siz de düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Renkler:Siyah, Beyaz, Sarı
Kulaklık Boyutları:17.5 mm Genişlik x 19.2 mm Derinlik x 22.3 mm Yükseklik
Kap Boyutları:38.8 mm Genişlik x 70 mm Derinlik x 26.5 mm Yükseklik
Ağırlık:İki kulaklık toplam 11.2 gram / Kabın ağırlığı 39.6 gram
Bağlantı:Bluetooth 5.0
Sensörler:İvme ölçer, yakınlık ölçer, dokunmatik panel, kulakta olup olmadığını algılamak.
Kulaklık Bataryası:58 mAh
Kap Bataryası:252 mAh
Şarj Bağlantısı:USB Type-C
Hoparlör:5.8 pi Dinamik Sürücü
Uyumluluk:1.5 GB belleğe sahip Android 5.0 veya üstü
Ses Codec Sistemi:SBC, AAC ve Scalable

Teknik özelliklerine ve bilinen bütün ayrıntılarına baktıktan sonra sıra TeknoBaze‘in özel puanlama bölümüne geldi.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

16 − eight =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi