Samsung Telefonlar Fiyatını Gerçekten Hak Ediyor mu?

Yazar: Eren Coşkun
Samsung, CES 2018 Standı

2019 yılında çıkan Samsung telefonların ardı arkası kesilmiyor. Ancak bu telefonlar fiyatlarını gerçekten hak ediyor mu?

Samsung bu sene içerisinde yeni A serisini, S serisini, M serisini ve Note serisini tanıttı. Söz konusu her bir segmentte bulunan serinin yeni ürünleri, günümüze göre şaşırtan özelliklere sahip bir şekilde kullanıcılara sunuldu. Gerek Infinity Display teknolojisi olsun, gerek ise RAM miktarı olsun veya ekran çözünürlüğü olsun, Samsung cihazlar bu sene birçok iyi özellik barındırıyorlar.

Bunların dışında teknoloji devi akıllı telefon üreticisi firma, Samsung A50 ve üstü modellerinin hepsinde kullanıcılara 6 GB Ram seçeneği vererek, telefona daha da güçlü katıyor.

2019 serisi akıllı telefonların Galaxy A50 ve üstü modellerinde, Ultra Geniş Açı kamera bulunması ile birlikte kullanıcılar daha geniş açılı çekimler yapabiliyor ve açıkçası Galaxy A70 telefonunda deneyimimize göre gerçekten fazlasıyla kaliteli bir geniş açı kamerası bulunduğunu fark ettik.

Ancak tabii ki Dual Lens özelliği olmayan cihazlarda gece çekimleri için otomatik odak yerine kendinizin ışığı ayarlaması daha sağlıklı olabiliyor. S10 serisi Dual-Core 2.73 GHz Mongoose M4 işlemci çipsetini kullanıyor. Grafik kısmına baktığımız ise Mali-G76 MP12 kullandığını görüyoruz ve bu donanım özellikleri, fiyatlarına göre oldukça yüksek

Samsung Galaxy A70’i baz alacak olursak; Güncel fiyatı 2.750 TL – 2.850 TL arasında karşımıza çıkıyor. Söz konusu cihazda grafik işlemcisi ve normal işlemci olarak biraz kısılarak, bellek ve hafızadan ödün vermemesi sağlanmış. Bu durum da cihazı oldukça kaliteli bir hale getirmiş.

Telefonun arka kısmında GLASSTIC ismi verilen bir malzeme kullanılmış. Biz, buna Camımsı Plastik demeyi tercih ediyoruz. Galaxy A70 şu an günümüz fiyatları olarak orta-üst segment arası bir fiyatta olmasına rağmen size üst segment hissiyatı vermeyi başarıyor.

Galaxy A70 incelememizde de test ettiğimiz üzere telefonun oyun testlerinde yüksek grafiklerde hiçbir sorun yaşamadan, günümüz mobil oyunlarının hepsini akıcı bir şekilde oynayabildiğini görüyoruz. Yani açıklaması şudur ki; Gerek Galaxy A20 olsun, gerek daha üst bir 2019 serisi Samsung cihazı olsun, size rahat bir şekilde tam günlük batarya ömrü ve güzel bir performans sağlıyor.

Gerçekten Fiyat-Performans ürünü almak isterseniz Samsung’un 2019 serisi telefonlarını tercih edebilirsiniz. Biz, bu telefonlardan Galaxy A20, Galaxy A50 ve Galaxy A70‘i inceledik. Sonucunda ise fiyatına göre oldukça memnun kaldık.

Bize, yani TeknoBaze ekibine kalacak olursa; Samsung’un 2019 serisi telefonları gerçekten fiyatını hak eden ürünleridir. Çünkü cihaz tasarımı, hem de yazılımın arayüz tasarımı olarak özen gösterilmiş ve malzemeden çalınmamış. Donanımsal olarak bol keseden davranılmış.

Durum böyle olunca 2019 serisi Samsung telefonların, firmanın satışlarını arttırma sebebini anlamak zor değil.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

nine − 1 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi