Slack Yazılımına Çok Beklenen Karanlık Mod Seçeneği Geldi

Yazar: Kağan Arcael
Slack Logosu

Dünyanın en büyük iş yeri iletişim ve mesajlaşma yazılımlarından biri olan Slack, herkesin çok beklediği karanlık mod özelliğine kavuştu.

Söz konusu iş yeri mesajlaşma uygulaması, masaüstü sürümleri için yeni karanlık mod sunuyor. Masaüstü için yeni karanlık mod, bugün tüm platformlarda geçerli olacak. Windows, macOS ve Linux kullanıcılarının Slack’de her zaman mevcut olan geleneksel beyaz temasından uzaklaşmalarını sağlayacak.

Slack ve Karanlık Modu Tam Uyumu

Slack ismindeki dünya genelinde başarı yakalamış iş yeri iletişim yazılımı, eskiden de, şimdi de bazı dönemlerde aktif olarak kullanıyorum. Bu kullanıdığım her seferinde ise karanlık mod sistemine ihtiyacı olduğunuuzun süredir düşünüyordum. Slack, karanlık mod konusunda gerçekten çok başarılı bir iş çıkartmış.

Söz konusu yazılımın karanlık temasını iOS 12, Android 9, Windows 10 ve MacOS Sierra ile ince bir şekilde test ettim fakat herhangi bir sorun göremedim.

Slack yazılımının karanlık modu, tema sistemiyle hayatımıza dahil oluyor. Hem masaüstünde, hem de mobil cihazda isteğe göre ayarlanabilmesine rağmen başta kendi standart bir temayı bize hazır halde hediye ediyor. Yazılım, bu temaya Nocturne ismini vermiş. Karanlık mod, Slack yazılımına aslında oldukça geç eklendi.

Bu yılın başlarında söz konusu yazılımın iOS ve Android sürümlerinde aynı özelliğin görünmesinden aylar sonra ancak masaüstü cihazlar için de karanlık modu tanıtan Slack, gözlerimize bayram ve tatil ettirecek kadar rahatlatıcı karanlık modunun geç kaldığının kendisi de farkında.

Slack’da Erişilebilir Ürün Müdürü George Zamfir, bütün dünya tarafından kabul edilmiş, dünyanın en büyük teknoloji devi şirketler tarafından kullanılan ve önerilen yazılımlarına yeni ekledikleri karanlık modun birçok insan için çok önemli olduğunun farkında olduklarını belirtti.

Karanlık Mod, Göz Sağlığı İçin Daha Yararlı

Karanlık mod, özellikle gece saatlerinde veya karanlık ortamlarda çalışırken göze zarar vermemek için oldukça faydalıdır. Çünkü karanlık ortamlarda parlar bir ekrana bakmak, aydınlık bir ortamda parlak bir ekrana bakmaktan 2 ile 3 kat daha zararlıdır.

Karanlık bir ortamda, parlak bir ekrana sürekli bakmak kalıcı görme bozukluğu, migren veya diğer görsel bozukluklar gibi hastalıklara neden olabilir.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

7 + twelve =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi