Spotify iPad Uygulaması Artık Bölünmüş Ekran Olabilecek

Yazar: Kağan Arcael
iPad Bölünmüş Ekran

iPad için sunulan Spotify uygulamasına yapılan en son güncelleme, Bölünmüş Ekran desteğini sonunda iPad’lere getiriyor.

Yeni müzik bulmak için artık tam ekran bir şekilde Spotify uygulamasını açmanız gerekmeyecek ve bu sayede yaptığınız, ilgilendiğiniz şey, siz sevdiğiniz başka bir şarkı seçerken bölünmeyecek.

Uygulamanın Üzerinde Çalıştır özelliğini kullanabilmek için iPad Dock‘unuza Spotify’ı eklemeniz gerekiyor. Daha sonra farklı bir uygulamayı kullanırken, alt kısımdan Spotify’ı açın. Spotify, siz bu işlemi yaptıktan sonra çalışmakta olan uygulamanın tepesine, küçük bir pencere olarak açılacak.

iPad Bölünmüş Ekran Nasıl Kullanılır?

Bölünmüş Ekran şekilde kullanmak istiyorsanız, Spotify’ı bir kez tam ekran açıp, üst kısmından, yani Windows işletim sisteminde pencere tutar gibi tutun ve ekranın istediğiniz tarafına yanaştırın. Ekranınız daha sonra Spotify ve diğer uygulamanız arasında bölünecek; Bu bölümün ortasındaki çizgiye, parmağınızı veya Apple Pencil‘ınızı bastırarak, boyutunu zevkinize göre ayarlayın.

Bu yeni Spotify güncellemesi, dün gün içinde bir Reddit kullanıcısı olan DeepScaper tarafından fark edildi ve bir Spotify sözcüsü bu güncellemeyi onayladı ve şu açıklamalarda bulundu;

“Spotify için Bölünmüş Ekran ve Uygulamanın Üzerinde Çalıştır özellikleri artık tüm iPad kullanıcıları tarafından kullanılabildiğini onaylayabiliriz. Amacımız, tüm platformlarda Spotify deneyimini sürekli olarak geliştirmek.”

Bu yeni güncellemenin sürüm kodu 8.5.14.816 olarak numaralandırılmış. Yani eğer siz iPad cihazınızda henüz bu özelliği kullanamıyorsanız, Apple’ın resmi uygulama mağazası olan App Store üzerinden uygulama güncellemelerini kontrol edin ve sonrasında 8.5.14.816 sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Apple, WWDC 2019‘da son iPad sürümü olan iPadOS‘i kamuoyuna sundu ve bu yeni sürüm, biz teknoloji severler tarafından oldukça dikkat çekti ve tarafımca oldukça beğeni topladı.

Kendi görüşüme göre Apple, her yerde taşınabilir, incecik ve hafif bir bilgisayar benzeri ürün için geçiş aşamasında. iPadOS ile bunu hedeflerini düşündüğüm yeni iPad işletim sistemi sürümü, Apple’ın diğer bir taşınabilir ürünü olan Macbook serisine göre oldukça farklı.

Çünkü yeni iPad cihazları, yeni işletim sistemi sürümü sayesinde Macbook serisi ürünlerinin aksine çok hassas bir dokunmatik sistemine sahip ve bu sayede tasarımcılar, çizerler ve belki de sadece kalem ile not almayı her daim seven fakat kağıt ve kalem taşıması zor gelen insanlara hem bir not defteri, hem bir çizim defteri, hem de neredeyse bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

8 + 19 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi