Tamamen Türk Üretimi BMC Tuğra Tanıtıldı

Yazar: Kağan Arcael
tamamen-turk-uretimi-bmc-tugra-tanitildi

Türkiye’nin savunma sanayi ve ticari araç lideri BMC, yeni çekici serisi olan BMC Tuğra ismindeki yerli üretim serisini tanıttı.

BMC Tuğra, tamamen Türkiye’de üretilen bir araç. Türkiye saati ile 14:30 gibi başlayan ve YouTube üzerinden yapılan canlı yayın lansmanı; Hoş görüntüler, dikkat çekici ve heyecanlandırıcı müzikler ve yeni Tuğra serisi ile birlikte oldukça ilgi gördü.

YouTube üzerinden yapılan canlı yayın, bizi IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’ndan selamladı. BMC, IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda yaptığı lansman ile BMC Tuğra ismindeki yeni araç serisinin çevresine oldukça fazla insan toplamayı başardı.

BMC Kimdir?

1964 yılında kurulan BMC, kurulduğu ilk günden, buyana 300 Bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 Milyar Dolar’lık katma değer sağlayarak 80’i aşkın ülkeye ihracat yapmıştır.

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, İzmir Pınarbaşı’ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesislerinde, geniş ürün gamı, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kalitesi ile otomotiv ve savunma sanayisine özel çözümler sunuyor.

BMC Tuğra Lansmanında Özel Konuk

BMC’nin yeni aracının tanıtımı sırasında henüz sebebi bilinmemekle birlikte, Türkiye’nin ileri gelen spor adamlarından birisi olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da oradaydı.

Aracın Dış Görünüşü

BMC Tuğra

BMC Tuğra

Ne düşünüyorsunuz? Siz BMC Tuğra‘yı beğendiniz mi?

BMC Tuğra İsmi Nereden Geliyor?

Tuğra; Oğuz lisanında “Hakan’ın mührü” ve Osmanlı’da da “Padişah mührü” anlamına gelmektedir. Yeni model çekici serisi Tuğra, BMC’nin yollardaki yeni yüzü olacak. Oldukça dikkatli ve özenli gerçekleştirilmiş Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan yeni seri, modern ve şık bir kimliğin temsilcisi.

6 farklı versiyonda; Kısa yol, uzun yol, inşaat görevi ve uluslar arası yollarda görev alabilecek BMC Tuğra, bizi oldukça heyecanlandırdı ve gururlandırdı.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

one × 3 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

1 yorum

Mustafa 22 Kasım 2018 - 17:05

Çok yakışıklı olmuş

Yorum

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi