Twitch Açıldıktan 8 Yıl Sonra Yeni Tasarıma Geçiyor

Yazar: Kağan Arcael
Afiş Üzerindeki Twitch Sloganı

Canlı yayın platformu Twitch, bu yıl Kuzey Amerika’da gerçekleştireceği Twitchcon’a ve sitesine yeni bir görünüm kazandırıyor.

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu, kurulduğu yıldan beri logosunda hiçbir oynama yapmadı. Bugün, yani kurulduktan 8 yıl sonra ilk kez yeni ve farklı bir mor renge sahip logo ve yeni bir yazı tipi getirdiğini açıkladı. 

Şirketin yöneticisi ve yaratıcı Byron Phillipson, söz konusu yeni tasarımın yapımı için yaklaşık 1 sene vakit harcandığını söyledi. Tasarım ekibi, yeni tasarım için oldukça ayrıntılı ve derin çalıştı. Twitch, bu uzun süreçte kendisinin neden bu kadar sevildiğini ve kullanıcıların, neyi daha çok beğendiğini ayrıntılı şekilde araştırdı.

Şirkete göre yeni tasarım, markayı geleceğe dönük hale getirmek ve yarattığı topluluğunu daha iyi temsil etmek için ideal formda hazırlandı. Phillipson, yeni tasarımın en önemli özelliğinin, her şeyi parçalarına ayırmaları olduğunu düşünüyor.

Twitch, birçok insan tarafından sevilen bir marka. Durum böyle olunca, dünyanın en büyük canlı yayın platformuna sahip marka, topluluğuna çok saygılı davranmak istiyor ve sonucunda oldukça ayrıntılı düşünerek, yeni bir tasarım ortaya koyuyor.

Yeni Twitch Tasarımının Ayrıntıları

Yeni logoya baktığımızda, karşımızda yeni bir mor renk olduğunu fark ediyoruz. Twitch, yeni tasarım üzerinde gerçekten özenle çalışmış gibi görünüyor. Temelde bir tasarımcı olarak düşüncelerim, Twitch’in logosunun daha zarif ve daha modern göründüğü yönünde.

Söz konusu yeni tasarım, Moog Synthesizer yazı tipi ailesine üye Roobert adlı yeni bir yazı tipini kullanıyor. Benim gibi tasarımcıları sevindirebilecek bir açıklama da yapan platform; Yeni yazı tipine herkesin erişebileceğini söylüyor.

Söz konusu büyük değişim, yeni bir sloganı da açığa çıkartıyor;

Türkçe: “Sen, zaten bizden birisiniz.”

İngilizce: “You’re already one of us.”

Twitch
Yeni Twitch Logosu ve Animasyonu
Yeni Twitch Logosu ve Animasyonu

Yeni görünüm, platformun dünyaya tanıtılması için en büyük isimlerinden bazılarını içeren büyük bir reklam kampanyasıyla eşleştirilecek. Şirketin kurucusu ve yöneticisi Phillipson, yaratıcılıkları aracılığıyla Twitch’e birçok yeni üye katmayı hedefliyor. Bu hedef, yeniden tasarımın merkezinde görünüyor.

Peki siz, yeni Twitch tasarımını nasıl buldunuz?

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

one × 5 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi