Xiaomi Mi Mix Alpha ve Şaşırtıcı Ekranının Ayrıntıları

Yazar: Kağan Arcael
Xiaomi Mi Mix Alpha Görseli

Mi Mix serisi, her zaman telefon çerçevelerinin sınırlarını zorlamıştır. Fakat 2019 model Xiaomi Mi Mix Alpha modeli, bu sefer çerçevelerden tamamen kurtulmayı başarmış.

Xiaomi, çerçeve savaşlarını başlatan akıllı telefon üreticisi olarak bilinir. Geçen yıl piyasaya soktuğu sürgülü ve çentiksiz Mi Mix 3‘e kadar gerçekten uzun bir yol geçirdi. Şimdi ise Şelale Ekranı ismini verdiği yeni ve bence devrim yaratacak bir akıllı telefon modeli ile Samsung ve Huawei‘nin katlanır ekranlarına adeta savaş açıyor.

Mix Alpha üzerindeki çift taraflı ekran, tek parça halinde ve kamera kısmının bulunduğu arka tarafına kadar boşluksuz şekilde kaplanmış. Ekranın arka tarafa bağlanan kenarlarında şebeke sinyali ve batarya seviyesi gibi durum simgeleri bulunuyor. Basınca duyarlı ses düğmeleri, telefonun yanında ve ekranın içerisinde bulunuyor.

Ekran-Gövde oranı ile şov yapan Xiaomi, yeni akıllı telefon modeli olan Mi Mix Alpha’nın Ekran-Gövde oranının %180 olduğunu söylüyor. Bu oran, diğer amiral gemisi (iPhone 11, Note 10+ vs.) akıllı telefonlara göre inanılmaz bir değer.

İnanılmaz Bir Ekrana, İnanılmaz Güçte Bir Kamera

Mix Alpha, Samsung’un, Xiaomi ile birlikte geliştirilen 108 megapiksel çözünürlüklü yeni kamera sensörünü kullanıyor. Diğer yüksek çözünürlüklü Samsung sensörlerinde olduğu gibi düşük ışıkta daha iyi ışık hassasiyeti için pikseller, 2×2 karelere birleştirilir. Bu durumda 27 megapiksel görüntüler elde edilir.

Bunun pratikte nasıl çalıştığını görmemiz gerekecek. Ancak 1/33 inçlik sensör, bir telefon için alışılmadık derecede büyük. Bu büyük sensör, Mix Alpha’ya çok fazla ışık toplama yeteneği vermeli.

Mi Mix Alpha akıllı telefonu, bir selfie kamerasına ihtiyaç duymuyor. Öz çekim fotoğraflar için tek yapılması gereken kamera uygulamasını açmak ve ekranı ters çevirmek. Yani ekranın arka taraftaki kısmıyla kendinizi görebiliyorsunuz, bu şekilde fotoğraf çekebiliyor ve böylece 108 megapiksel değerinde selfie kamerası sahibi oluyorsunuz.

Xiaomi Mi Mix Alpha, Şaşırtıcı Ekranı ve Muhteşem Animasyonları

Xiaomi Mi Mix Alpha Arka Ekran Kullanımı
Xiaomi Mi Mix Alpha Arka Ekran Kullanımı

Yukarıdaki animasyonda görebileceğiniz gibi cihazın arkasında bulunan ekranı aktif etmek için tek yapmanız gereken ekranı çevirmek. Her şey bu kadar.

Xiaomi Mi Mix Alpha Bildirim Animasyonu
Xiaomi Mi Mix Alpha Bildirim Animasyonu

Yukarıda bulunan GIF görselinde, cihazınıza gelen bir bildirimi, yeni akıllı telefonun size bildirme çabasını görüyorsunuz.

Xiaomi Mi Mix Alpha Şarj Animasyonu
Xiaomi Mi Mix Alpha Şarj Animasyonu

Yukarıda gördüğünüz animasyon, cihazın şarj olma durumunu gösteriyor. Şahsen bu animasyona bayıldım.

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

4 × five =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi