Yeni Sistemin Adı Belli Oldu: OnePlus TV

Yazar: Kağan Arcael
OnePlus TV

Uzun bir müzakereden ve şirketin, hayran kitlesinden fikir talep etmesinden sonra nihayet yeni sistemin adı OnePlus TV olarak belirlendi.

Bir topluluk temsilcisi, yeni sistemin isminin OnePlus forumlarındaki adını doğruladı ve kendi markalarıyla adlandırmaktan ziyade değerlerini, vizyonlarını ve gururlarını en iyi şekilde temsil edecek bir isim olduğuna karar verdiklerini söyledi.

Ayrıca son zamanların özellikle Türkiye’de popüler telefon üreticilerinden biri olan Hong Kong merkezli telefon üretici şirketi OnePlus, yanında “TV” yazan bir logosu olan OnePlus TV logosunu da biz teknoloji seven milyonlarca insanın beğenisine sundu. Bu söz konusu logo için şirket, antik Hindu sembolü, mandala ve ünlü antik Yunan tapınağı gibi birçok klasik sanat formundan görülebilecek klasik geometrik tasarım dilinden ilham alındığını belirtti.

OnePlus TV Çalışmaları Devam Ediyor

Uzun süredir hiçbir haber elde edemediğimiz, şirketin yeni TV akışı hizmeti olacak sistem, küçük de olsa bu haberin çıkması sayesinde yeni sistem üzerindeki çalışmaların tam gaz devam ettiğini biz teknoloji severlere göstermiş oldu.

Son zamanların ünlü akıllı telefon üreticisi OnePlus, geçen sene, yani 2018 yılının Eylül ayında TV pazarına girme planlarını resmi olarak açıklamıştı. Ancak o zamandan beri konu ile alakalı neredeyse hiçbir şey bildirilmemişti. O kadar ki bu açıklamadan sonra hiçbir şeyin duyulmaması durumu şirketin, bu projeyi rafa kaldırdığını düşünmemize yol açmıştı.

Bununla birlikte Bluetooth SIG ile yakın zamanda yapılan bir dosya, OnePlus TV’nin Android çalıştıracağını ve 43 inç ile 75 inç arasındaki boyutlarda LED panelleri kullanacağını gösteriyor. Global haber kanallarındaki, araştırmacılardaki ve analistlerdeki raporlara göre yeni TV akış hizmeti sistemi, Eylül ayının sonlarında başlayacak gibi görünüyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda, 43 inç ile 75 inç arasındaki Android TV adını taşıyan akıllı televizyon ürünlerinde kullanılabilecek sistem olan OnePlus TV, son zamanların popüler akıllı telefon üreticisi olan şirketin 26 Eylül 2019 tarihinde resmi bir lansman ile bütün ayrıntılarını gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Şirket, Yeni Sistemin İsmi Konusunda Çok İddialı

Aslında bakıldığında hiç de zor ve yaratıcı bir isimmiş gibi görünmeyen yeni hizmetin ismi ve logosu konusunda OnePlus oldukça iddialı. Kendi hizmetleri için daha iyi bir logo ve daha iyi bir isim bulunamayacağını iddia eden OnePlus, bu konuda birçok açıklama yapıyor.

Söz Konusu Logo:

OnePlus TV - Logo
OnePlus TV – Logo

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

3 × four =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi