Yeni Uygulama Abonelik Hizmeti: Google Play Pass

Yazar: Sefa Karademir
Google Play Pass

Dev teknoloji şirketi, Google Play Pass adındaki uygulama abonelik hizmetini test etmeye başladı. Peki bu sistem ne işe yarayacak?

Bildiğimiz üzere Android işletim sistemine sahip mobil cihazların Google Play Store isimli uygulama mağazasında ücretli uygulamalar ve oyunlar mevcut. Ayrıca ücretli ve ücretsiz uygulamaların içerisinde de satın alma sistemleri bulunabiliyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunan Google, yeni sistemi aracılığıyla aylık belli bir bedel karşılığında ücretli ücretsiz uygulamaların yanında, ücretli uygulamaları da Google Play Pass ile birlikte ücretsiz olarak kullanıma sunmayı planlıyor.

Google Play Pass Fiyatı Ne Olacak?

Android Police‘in açıklamasına göre Play Pass, aylık 4,99 Dolar karşılığında Premium oyunları oynamanıza olanak sağlayan bir hizmet olacak. iOS oyunlarına erişim sağlayan abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘e oldukça benzer bir hizmeti şimdi de Google test ediyor. Apple Arcede’e göre daha avantajlı gibi görünen Play Pass, ücretli oyunları ücretsiz verecek, kullanıcılara reklam göstermeyecek ve özellikle oyun severleri, teker teker oyun satın alma zahmeti ve masrafından kurtaracak.

XDA geliştiricileri, geçen yıl Google’ın Play Pass hizmeti üzerinde çalıştığına dair kanıtlar buldular. Ancak yeni çıkan ekran görüntüleri, şuanda Google’ın yeni sistem için testin son aşamalarında olduğunu gösteriyor ve kanıtlıyor.

Google’ın test ettiği Play Pass sisteminin açıklaması, şu şekilde olacak gibi görünüyor;

Bulmaca oyunlarından, seçkin müzik uygulamalarına kadar her şeye uzanan yaratıcı bir kataloğu keşfedin. Aksiyon oyunlarından, çocuklar için yapbozlara ve spor severlere kadar her şeyi Google Play Pass ile sınırsız bir şekilde erişebileceksiniz.”

Hizmete sunulması planlanan iki tahmini oyun şu şekilde;

  • Stardew Valley
  • Marvel Pinball

Android Police, bir kullanıcıdan ekran görüntülerini aldı ve Google tarafında hizmetin gerçek ve test aşamasında olduğunu doğruladı.

Google Stadia, UPlay+, Project xCloud ve Apple Arcade ile birlikte daha fazla şirket, özellikle mobil oyun dünyası için bir tür Netflix olmaya çalışarak, oyun abonelik hizmetlerine odaklanıyor. Kaç tüketicinin mobil oyunlar ve uygulamalar için aylık bir ücret ödemeye razı olduğunu görmeyi merakla bekliyoruz. Ancak reklamların olmaması, uygulama başına ücretlerin olmaması ve uygulama içi satın almaların olmaması kesinlikle ilgi çekici geliyor.

Bakalım bu hizmet ülkemizde ne zaman kullanıma açılacak ve fiyatı ne kadar olacak. Apple Arcade‘e rakip mi geliyor dersiniz?

Önerilen Haberler

Bir Yorum Yap

2 × 5 =

*Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

TeknoBaze.com internet sitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Eğer bu siteyi kullanıyorsanız, bu durumu varsayılan olarak kabul etmiş sayılacaksınız. Kabul Ediyorum Ayrıntılı Bilgi